زلزله کرمانشاه فیلم می‌شود – ایرنا

زلزله کرمانشاه فیلم می‌شود

[ad_1]

هوشنگ بازوند روز یکشنبه در نشست مستندسازی و پژوهش در رابطه با زلزله که در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: علاوه بر این فیلم در حال تهیه یک مستند در باره زلزله کرمانشاه هستیم.
وی در این نشست توضیح بیشتری در رابطه با نام فیلم تهیه کننده و نوع پخش آن برای مردم، ارایه نکرد.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اهمیت مستندسازی مدیریت زلزله در کرمانشاه گفت: زلزله آبان ماه ۹۶ می تواند تجربه خوبی برای حوادث پیش رو در کشور باشد.
بازوند با بیان اینکه تهیه اسناد راهبردی برای مدیریت بحران می‌تواند بسیار راه گشا باشد، یادآور شد: ما در زلزله کرمانشاه سند و برنامه مشخصی برای عمل نداشتیم از این رو مجبور بودیم براساس سعی و خطا دست به عمل بزنیم در صورتی که اگر سندی در اختیار داشتیم شاید می توانستیم عملکرد بهتری ارایه دهیم.
وی مدیریت زلزله آبان ماه ۹۶ را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در این زلزله ما با فضای مجازی برای مدیریت بحران روبرو بودیم که هم به شیوه مدیریت کمک می‌کرد و هم پنجه در پنجه ما می انداخت.
استاندار کرمانشاه به نقش نیروهای مسلح در امدادرسانی به مردم اشاره کرد و اظهارداشت: در این زلزله تجربه بسیار خوب در زمینه امدادرسانی و جستجوی مجروحان به دست آمد که اگر این تجربه در زلزله های پیش از این نیز همچون زلزله رودبار به کار گرفته می شد آمار تلفات پایین می آمد.
مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه نیز در این نشست تاکید کرد: اکنون در حال تهیه اسناد موردنظر منظور مدیریت بحران در استان هستیم
جلیل بالایی توضیح داد: براساس این اسناد که به زودی ابلاغ خواهد شد هشت دستگاه کار مدیریت بحران را بر عهده خواهند گرفت و دیگر ارگان ها زیرمجموعه آنها به فعالیت خواهند پرداخت.
وی هدف از تهیه اسناد را پاسخگویی به موقع و کارآمد به بحران ها و جلوگیری از تداخل کار بین ارگان‌ها و نهادهای مسوول عنوان کرد.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت. 
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید. 
البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد. 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*