روسیه، صربستان را در مقابله با ویروس کرونا تنها نگذاشت

روسیه، صربستان را در مقابله با ویروس کرونا تنها نگذاشت

[ad_1]

به گزارش ایرنا، اولین محموله کمک های پزشکی و دارویی مسکو به بلگراد پس از گفت و گوی تلفنی «آلکساندر ووچیچ» رییس جمهوری صربستان و «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری فدراسیون روسیه به صربستان تحویل داده شد.

«آنا برنابیچ» نخست وزیر صربستان که همراه با «آلکساندر وولین» وزیر دفاع این کشور و «بوتسان خارچنکو» سفیر روسیه در بلگراد برای استقبال متخصصین روسیه در فرودگاه باتانیتسا حاضر بودند، گفت که این کمک پزشکی و دارویی در زمانی وارد شده که صربستان در مبارزه با  ویروس کرونا در سخت ترین روزها قرار دارد، زیرا که هشت نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان باختند.

وی همچنین اضافه کرد که صربستان طی هفته های آینده با دشواری های زیادی در مبارزه با ویروس کرونا رو به رو است و این کمک برای صربستان اهمیت خاصی دارد.

برنابیچ همچنین تاکید کرد که این محموله پزشکی در چارچوب کمک های مشارکتی فدراسیون روسیه است که به چندین کشور دیگر جهان ارائه شده و این اقدام نشان می دهد که جهان در این مبارزه تبدیل به مکانی شده که در آن مشارکت و همبستگی مهم است.

سفیر روسیه نیز که در فرودگاه بلگراد حاضر بود با تاکید بر مهم بودن عمل انسانی در چنین مواقعی، گفت که متخصصان روسی که به صربستان وارد شده اند به رغم وجود هر گونه خطری خواهان کمک به ملت صربستان هستند.

بنا بر آخرین اطلاعیه‌های مراکز بهداشتی و درمانی صربستان، تا کنون یک هزار و ۴۷۶ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۳۹ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

کمک بشر دوستانه فدراسیون روسیه به صربستان که شامل تجهیزات  و متخصصین در مقابله با ویروس کرونا است بر اساس توافقی که بین روسای جمهوری صربستان و فدراسیون روسیه در گفت و گوی تلفنی روز پنجشنبه ۱۴ فروردین ماه انجام گردید به بلگراد ارسال شده است.

رهبران دو کشور صربستان و فدراسیون روسیه در گفت و گوی تلفنی با اشاره به اقدامات صورت گرفته شده در جهت مقابله با  بیماری ویروس کرونا و بررسی امکان همکاری عملی در این رابطه و با توجه به روابط بسیار دوستانه بین دو کشور برای ارائه کمک های بشر دوستانه به صربستان در مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا توافق کردند.
دولت صربستان برای جلوگیری از آلوده شده بیشتر به ویروس کرونا از ساعت ۱۳ روز شنبه ۱۶ فرودین تا ساعت ۵ بامداد روز دوشنبه ۱۸ فروردین ممنوعیت خروج مردم از خانه را در سراسر کشور اعلام کرد.

مسدود شدن مرزهای زمینی و همچنین متوقف شدن تردد وسایل نقلیه عمومی در شهرها و بین شهری در کشور و متوقف شدن پرواز و فرود هواپیماهای مسافربری در فرودگاه نیکولا تسلا بلگراد از جمله اقدامات تدابیری دیگری هستند که در صربستان در رابطه با مبارزه با شیوع گسترده ویروس کرونا انجام شده است.

بر اساس تدابیر اتخاذ شده توسط دولت صربستان، حضور افراد سالمند بالاتر از ۶۵ سال در شهرها و افراد بالاتر از ۷۰ سال در روستاها ممنوع است و دولت برای این افراد، تسهیلاتی را فراهم آورده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*