رفع مو‌های زائد با دستگاه لیزر دایود

رفع مو‌های زائد با دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود به صورت پالسی عمل کرده و طول موجی برابر 808 نانومتر دارد و طول موجی نزدیک به طول موج طیف مادون قرمز را دارا می باشد. باید گفت آنچه که در نگاه اول خرید دستگاه لیزر دایود آرنا گستر نسبت به لیزر الکساندرایت، IPL و SHR متمایز کرده است عدم استفاده از فلش لامپ در آن می‌باشد.

یکی از بارزترین تفاوت های دستگاه لیزر دایود 2019 آرنا گستر با لیزر های الکساندرایت جذب کمتر آن توسط ملانین است و این در حالی است که لیزر دایود عمق نفوذ بالاتری در درم پوست را نسبت به دیگر لیزر ها دارا می باشد. و بیشتر جذب فولیکول مو می گردد و در نتیجه توانایی بیشتری برای ایجاد حرارت و تخریب ریشه مو خواهد داشت.

رفع مو‌های زائد چیست ؟

لیزر رفع موهای زائد بدن در واقع دستگاهی است که فرایند از بین بردن موهای زائد را با استفاده در معرض پالس لیزر نور انجام می‌دهد و منجر به از بین بردن فولیکول مو و عدم رشد مجدد مو می‌شود.

روش های مختلفی نیز برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد که بهترین نوع آن استفاده از لیزر موهای زائد مانند دستگاه لیزر دایود است.

عوارض دستگاه لیزر دایود

خوشبختانه با خرید دستگاه لیزر دایود می‌توانید بدون هیچ عارضه ای به رفع موهای زائد بپردازد ولی در برخی موارد نادر بعد انجام لیزر شاهد خارش و یا کمی التهاب بر روی پوست خواهیم بود که کاملا موقتی بوده و بعد از مدت کمی از بین خواهد رفت.

دو نوع از عوارض جانبی لیزر موهای زائد، به وجود آمدن آکنه و تغییر رنگ پوست است و بنابراین باید از دستگاه‌های لیزر استاندارد مانند لیزر دایود استفاده شود.

کرم‌های بی حسی قبلا از درمان، میزان درد در زمان درمان استفاده از لیزر را کاهش می‌دهد ولی استفاده زیاد از برخی کرم‌های بی‌حسی صدمات زیادی به پوست می‌زند و اگر دستگاه تنظیم نباشد به پوست نیز آسیب می‌رسد.

مزایای دستگاه لیزر دایود 2019

عمق نفوذپذیری بیشتر نسبت به الکساندرایت و IPL
خنک کنندگی سطحی مناسب
امکان استفاده در پوست های روشن و تیره
کاهش ریسک به خاطر پالس یکنواخت

از مزیت های دیگر دستگاه laser diode سرعت شات بالای آن است که این امر برای استفاده دستگاه در مساحت های بزرگتر مناسب می باشد و همچنین به دلیل تنظیمات طول پالس و انرژی توانسته بازدهی مناسبی برای پوست های تیره داشته باشد.

آیا لیزر دایود درد دارد ؟

واقعیت این است که این مورد یک مسئله کاملا نسبی است چرا که با توجه به شرایط مختلف افراد احساس کوناگونی دارند. در حالت معمول در دستگاه های با کیفیت که دارای کولینگ خوبی هستند شما فقط کمی گز گز احساس خواهید کرد ولی در بعضی افراد که دارای پوست حساسی هستند امکان کمی درد کاملا طبیعی است.
تعداد جلسات درمان لیزر دایود

جلسات درمان توسط دستگاه لیزر دایود آرنا گستر در افراد مختلف با توجه به سن، جنسیت ، رنگ پوست، ناحیه درمان و سطح هورمون متفاوت است و به طور میانگین بین 6 تا 10 جلسه متغیر است.

علت تعدد دفعات لیزر به خاطر مراحل رشد مو می باشد به این صورت که ریشه برخی موها تازه شروع به رشد کرده و از دفعات قبلی لیزر هنوز باقی مانده اند. در مقاله مراحل رشد مو به طور کامل توضیح داده شده است.

نکات قبل از درمان لیزر موهای زائد

موهای ناحیه مورد نظر درمان حتما قبل از لیزر باید تراشیده شود چرا که در صورت عدم این
کار بیشتر انرژی لیزر جذب موهای موجود می گردد و انرژی کمتری به ریشه مو می رسد.
حتما از حدود 4 هفته قبل از لیزر موهای خود از برنزه کردن پوست خود جلوگیری کنید.
قبل از لیزر از پوست خود را به صورت کاملا تمیز نگاه دارید و از آرایش و استفاده از کرم و لوسیون خودداری کنید.
قبل از مراجعه به مرکز لیزر تمامی زیورآلات را از خود جدا نمایید.
اگر مبتلا به هرگونه بیماری پوستی هستید و یا از داروی خاصی استفادخ می کنید حتما قبل از انجام لیزر با پزشک خود مشورت نمائید.

منبع: https://arenagostar.com/laser-diode-machine

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*