رسانه‌ها در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند 

 رسانه‌ها در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند 

[ad_1]

رضا صفری روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در سپاه مبارکه اظهار داشت: انعکاس زحمات شبانه‌روزی کادر پزشکی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بدون استفاده از رسانه‌ها امکانپذیر نیست.

وی با بیان‌اینکه نقش رسانه‌ها در دنیای پسا کرونا نیز بی‌بدیل است، افزود: کرونا تغییرات زیادی در دنیا ایجاد کرده و تمام روابط افراد جوامع دچار دگرگونی خاصی شده است.

رییس بسیج رسانه سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان افزود: بیماری‌های آنفلوآنزا، سارس و مرس در گذشته شیوع پیدا کردند اما در آن زمان، فضای مجازی و جریان فراگیر رسانه‌ای در این حد وجود نداشت.

به گفته وی، رسانه‌ها امروز حرف اول و آخر را در جهان می‌زنند و قدرت همه‌گیری آنها در کنار همه‌گیری جریان‌ها و پدیده‌های نوظهور، نقش و رسالت اصحاب رسانه را دوچندان می‌کند.

صفری بیان کرد: سیاستمداران و حاکمان در دنیای امروز چاره‌ای جز این ندارند که به جریان رسانه‌ها بهای بیشتری بدهند زیرا به هر اندازه که به رسانه‌ها اهمیت دهند، به همان اندازه هم موفق‌تر خواهند بود.

به گفته وی، حکمرانی و سیاستگذاری مطلوب در دنیای کنونی نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر و بهتر در حوزه رسانه‌هاست.  

وی با اشاره به‌اینکه امروز رسانه‌ها جزو مولفه‌های قدرت دولت‌ها و حکومت‌ها محسوب می‌شوند، تصریح کرد: رسانه‌ها و مدیران افکار عمومی در آمریکا برای مقابله با کرونا دیر وارد میدان شدند و همین عامل هم آنها را در بحرانی گرفتار کرد که دیگر به‌سختی امکان بیرون آمدن از آن را دارند.

رییس بسیج رسانه سپاه اصفهان با اشاره به پویش”در خانه بمانیم”و ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اضافه کرد: رسانه‌ها وظیفه اصلی تبیین و جریان‌سازی این پیام‌ها را بر عهده داشتند و بدون حضور جریان‌های رسانه‌ای، این پویش‌ها هم به نتیجه نمی‌رسید و نیمه‌کاره باقی می‌ماند.

وی تاکید کرد: هویت اصلی فضای مجازی با اصحاب رسانه است و در صورتی که زیرساخت‌های و تجهیزات را به بالاترین حد هم ارتقا دهیم، بدون حضور اصحاب رسانه(کاربر) نتیجه‌ای بدنبال نخواهد داشت.

صفری خاطرنشان کرد: بسیج رسانه بدنبال تربیت کادر مورد نیاز جبهه رسانه‌ای است و در این زمینه برنامه‌های خوبی را برای سرمایه گذاری روی افراد را در دستور کار خود دارد.

وی اظهار داشت: سال گذشته بدنبال احیای مجدد کانون‌ها در استان بودیم تا جای پای رسانه‌ها را ایجاد کنیم اما امسال تقویت کانون‌ها در شهرستان‌ها هدفگذاری شده است.

رییس بسیج رسانه سپاه صاحب‌الزمان(عج) با بیان‌اینکه کیفیت افراد برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: برگزاری دوره‌های تخصصی و ویژه برای تربیت و آموزش نیروهای رسانه‌ها و آمادگی آنها برای دفاع در جبهه انقلاب در سالجاری برنامه‌ریزی شده است.

وی با بیان‌اینکه باید نیروهای متعهد را برای جبهه رسانه ای استان تربیت کنیم، گفت: بسیج رسانه تسهیلگر کار اصحاب رسانه است و برای تربیت و آموزش کادر مورد نیاز رسانه‌های در تراز انقلاب اسلامی با تمام توان در میدان خواهد بود.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*