دو باند سرقت مسلحانه طلا در مشهد به دام افتادند

دو باند سرقت مسلحانه طلا در مشهد به دام افتادند

[ad_1]

سردار محمد کاظم تقوی روز شنبه در جمع خبرنگاران در تشریح این عملیات افزود: از بیستم تا بیست و  چهارم اردیبهشت ماه امسال  قتل سه نفر در نزاع و درگیری مسلحانه و دو مورد سرقت شمش طلا با وزن ۱۹ کیلوگرم در مشهد رخ داد که عاملان آن به سرعت شناسایی و دستگیر شدند.
وی ادامه داد: در مجموع تا کنون ۱۶ متهم در این پرونده‌ها دستگیر شده‌اند و جرایم متنوعی در این پرونده ها از سرقت خودرو تا قاچاق کالا مطرح بود که خوشبختانه با تشکیل تیم‌های مختلف در پلیس آگاهی و حمایت دستگاه قضا در اسرع وقت متهمان شناسایی و دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: در موضوع کاهش جرایم باید همه دستگاه‌ها و مردم همکاری لازم را داشته باشند و پلیس و دستگاه قضا به تنهایی نمی‌توانند در این زمینه موفقیت کامل داشته باشند، مردم نیز باید ضریب امنیتی خودرو و منزل مسکونی خود را افزایش دهند.
تقوی افزود: پلیس خراسان رضوی تمام تلاش خود را برای افزایش ضریب امینت در جامعه و در بین شهروندان به کار گرفته و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند.

افزایش سرقت در دوران کرونا

فرمانده انتظامی خراسان رضوی در ادامه از افزایش سرقت در دو ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و افزود: بیشترین رشد سرقت مربوط به خودرو با ۶۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه پارسال است از این رو مردم باید ضریب ایمنی خودروها را افزایش دهند، سرقت از منزل مسکونی نیز در رده بعدی قرار دارد و البته در ماه گذشته افزایش سرقت‌ها رو به کاهش داشته است.

سردار تقوی گفت: در موضوع قاچاق مواد مخدر نیز در دو ماه ابتدایی امسال کشفیات، رشد صعودی داشت و تا کنون بیش از چهار تن و ۴۰۰ کیلوگرم مواد مخدر استان خراسان رضوی کشف و ضبط شد و در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر نیز اقدامات خوبی صورت گرفته ‌است.

دادستان مشهد نیز در خصوص این عملیات گفت: این پرونده ها در دادستانی در دستور رسیدگی است و دو پرونده سرقت مسلحانه تحت عنوان محاربه در دادگاه انقلاب تحت عنوان سرقت های مسلحانه تحت پیگیری قرار می‌گیرند.
محمد حسین درودی افزود: در خصوص پیشگیری از وقوع جرم اقدامات مختلفی در دادستانی در دست انجام است که البته به این اقدامات اکتفا نمی‌کنیم و کاهش جرم همت همه نهادها را می‌طلبد.
وی ادامه داد: امور پیشگیری دامنه وسیعی دارد که امیدواریم بتوانیم در این مقوله موفق باشیم.
 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*