دادستان همدان: سرقت افزایش نداشته است

[ad_1]

حسن خانجانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دنبال شیوع کرونا به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس در زندان‌ها، شمار زیادی از زندانیان به مرخصی رفتند که این افراد شرایط لازم برای حضور در اجتماع و بیرون از زندان را داشتند.

وی اضافه کرد: حضور این افراد در بیرون از زندان تاثیری در شمار پرونده های قضایی ناشی از بروز تخلف ندارد چرا که اگر تخلفی صورت بگیرد به طور حتم به دنبال شکایت، پرونده ای تشکیل می شود که شمار پرونده های قضایی رشد نداشته است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همدان بیان کرد: دعوت نهادهای مسوول به قرنطینه خانگی و حضور مستمر مردم در منزل در کاهش سرقت ها نیز تاثیر مثبت داشته است البته موارد متفرقه ای مبنی بر سرقت خوراکی از مغازه ها توسط افراد معتاد گزارش شده است.

خانجانی با بیان اینکه آمار سرقت های خُرد نیز نسبت به گذشته افزایش نداشته است از شهروندان خواست ابزارهای لازم برای افزایش امنیت خودرو و منزل را فراهم کنند تا سارقان نتوانند به اموال آنها دست اندازی کنند.

وی گفت: برخی از مالکان خودرو، برای امنیت وسیله نقلیه از قفل فرمان و پدال یا دزدگیر استفاده نمی کنند و تنها با قفل کردن خودرو توسط سویچ آن را در معابر عمومی قرار می دهند که این کار آنها متخلفان را به سرقت خودرو یا ابزار داخل آن وسوسه و ترغیب می کند.

دادستان همدان اضافه کرد: بنابراین انتظار می رود مردم در تامین امنیت مشارکت کنند و حداقل تا حد متعارف ابزار امنیت را داشته باشند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*