خطر کمبود بیمارستان پیش روی بیماران کرونایی در پاکستان

خطر کمبود بیمارستان پیش روی بیماران کرونایی در پاکستان

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه رسانه‌های پاکستانی،  «عمران خان» پس از برگزاری ریاست بلندپایه ستاد مدیریت عملیات مبارزه با کرونا طی گفت وگو با رسانه‌ها هشدار داد که سرعت شیوع کرونا در پاکستان افزایش پیدا کرده و این وضعیت به شدت موجب نگرانی دولت است. 
وی افزود: با توجه به سرعت جهشی شیوع کرونا و ابتلای افراد به این بیماری بیم آن می‌رود که تا آخر ماه جاری (آوریل) نه تنها شمار مبتلایان به چندصد هزار نفر برسد بلکه نظام سلامت و امکانات بیمارستانی در پاکستان نیز دیگر جوابگوی بیماران نخواهد بود. 
عمران خان به مردم پاکستان هشدار داد که کرونا را جدی بگیرند و چنین تصوری نداشته باشند که چون میزان تلفات جانی ناشی از ویروس کرونا در کشور کم است، احتیاط زیاد لازم نیست، در حالی که کرونا بسیار ویروس خطرناکی است و نباید با بی‌توجهی سبب در خطر دادن زندگی دیگران شد. 
نخست وزیر پاکستان بزرگترین چالش پس از شیوع کرونا را رسیدگی به وضعیت قشر ضعیف و ۵۰ میلیون نفر از شهروندان این کشور که زیر خط فقر زندگی می‌کنند، عنوان کرد و افزود: تعطیلی شهرها و تشدید طرح فاصله گذاری اجتماعی به شدت زندگی این قشر در جامعه و کسب و کار آنان را تحت تاثیر قرار داده است و دولت درصدد یاری این افراد از طریق بسته‌های مالی و تامین نیازهای اساسی آنان از جمله موادغذایی است. 

نگرانی عمران خان بابت افسار گسیختگی کرونا در پاکستان در حالی عنوان می‌شود که شمار مبتلایان به این ویروس از ۴ هزار ۲۰۰ نفر عبور کرده و تاکنون ۶۱ نفر نیز جان خود را از دست دادند. 
سرعت افزایش تعداد بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان تاکنون کاهش نیافته و مسئولان این کشور نسبت به رسیدن شمار مبتلایان به کرونا تا آخر ماه جاری میلادی به ۵۰ هزار نفر ابراز نگرانی می‌کنند. 
دولت پاکستان بیم آن دارد که در صورت عدم پایبندی مردم به فاصله‌گذاری اجتماعی شمار بیماران کرونایی به ده‌ها هزار نفر افزایش یابد. 
وزارت بهداشت پاکستان به اطلاع دیوان عالی این کشور رساند که هرچند میزان افزایش مبتلایان به کرونا در پاکستان در مقایسه با کشورهای منطقه کم است اما احتمال افزایش بیماران به پنجاه هزار نفر تا آخر ماه آوریل (۱۱ اردیبهشت) وجود دارد. 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*