حمله موشکی به فرودگاه طرابلس لیبی

حمله موشکی به فرودگاه طرابلس لیبی

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، یک مقام در دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که نیروهای خلیفه حفتر فرودگاه «معیتیقه» طرابلس را با موشک های گراد هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، فرودگاه معیتیقه پس از این حمله موشکی تعطیل شده و حملات به مناطق اطراف فرودگاه ادامه دارد.

بنابر اعلام منابع دولت وفاق ملی لیبی هنوز خسارت های احتمالی حمله موشکی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی مشخص نشده است.

دولت وفاق ملی اضافه کرد: نیروهای حفتر منطقه «القاسی» واقع در جنوب طرابلس را نیز هدف قرار دادند که باعث تخریب ۲ منزل مسکونی شد.

پیش‌تر نیز دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرده بود؛ در حمله هوایی نیروهای دولتی به اطراف شهر سرت واقع در شمال شرق این کشور ۲۴ نیروی وابسته به خلیفه حفتر کشته شدند.

این حملات در حالی صورت می گیرد که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد تاکنون بارها خواستار توقف درگیری ها در لیبی و مناطقی از جهان که شاهد درگیری است شده بود تا امکان کمک رسانی برای مقابله با شیوع کرونا در این کشورها امکان پذیر باشد.

نیروهای ژنرال خلیفه حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن و برخی کشورهای اروپایی حمایت می‌شوند، از ۴ آوریل ۲۰۱۹ حملات خود به طرابلس را آغاز و از ۱۲ دسامبر گذشته نیز به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کرده‌اند.

یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی نیز که توسط سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*