جهادگران سلامت ۲.۵ میلیارد ریال در ابرکوه هزینه کردند

جهادگران سلامت ۲.۵ میلیارد ریال در ابرکوه هزینه کردند

[ad_1]

محمدهادی زارع زاده چهارشنبه شب در حاشیه بازدید امام جمعه ابرکوه از این ستاد، به ایرنا ، افزود: بخشی از این هزینه ها توسط خیران تامین شد .

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۰ تیم جهادی متشکل از حدود ۶۰۰ نفر از قشرهای مختلف نیروهای بسیجی و مردمی برای مقابله با کرونا فعالیت دارند ، خاطرنشان کرد: این افراد در تهیه ، تولید و توزیع ماسک ، مایع ضدعفونی و ضدعفونی و گندزدایی نقاط مختلف شهر ابرکوه فعالیت دارند .

زارع زاده ، با اشاره به اینکه تولید ماسک در کارگاه ها ادامه دارد ، اظهار کرد: با همکاری جمعی از خواهران بسیجی تولید ماسک در ۲۲۰ کارگاه خانگی انجام می شود.

وی بیان کرد: : تاکنون این افراد حدود ۱۵۰ هزار عدد ماسک در کارگاه ها تولید کردند که در میان اقشار مختلف مردم و همچنین مراکز بهداشتی و درمانی توزیع شد .

توزیع ۲۰هزار بطری محلول ضدعفونی

زارع زاده با اشاره به اهمیت قرنطینه خانگی مردم در برابر کرونا ، یادآورشد: تاکنون با استفاده از۵۳ هزار لیتر محلول پاشی هفت بار در طول شب نقاط مختلف شهر از سوی تیم های جهادی ضدعفونی و گندزدایی شد و این طرح همچنان ادامه دارد.

وی ، با قدردانی از مشارکت خیران ، اضافه کرد: همچنین جمعی از خواهران جهادگر سلامت علاوه بر تولید این تعداد ماسک ، حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دست لباس گان و شیلد، برای استفاده بیماران و کادر بیمارستان دوخته شد .

این مسوول تشکل های مردمی ابرکوه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تلاش در جهت مقابله با ویروس کرونا ، خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۲۰ هزار لیتر بطری ۱.۵ لیتری محلول ضدعفونی در ابرکوه خانه به خانه  از سوی موکب خدام الحسین (ع) و با همکاری یکی از شرکت های لبنی و شرکت آب و فاضلاب شهرستان توزیع شد.

وی ، تولید سه هزار بطری ۱۲۰ سی‌سی محلول ضدعفونی دست برپایه الکل و سه هزار بطری نیم لیتری محلول ضدعفونی سطح و عرضه در فروشگاه‌های منتخب در شهرستان با قیمت تنظیم بازار برخی دیگر از فعالیت های ستاد بیان کرد.

زارع زاده ، اهدای یک عدد تب سنج به ارزش ۱۵میلیون ریال به گروه غربالگری ،تأمین ۷۰۰ متر پارچه روتختی به بیمارستان خاتم الانبیای  ابرکوه و نقاهتگاه شهید شیخی را از دیگر فعالیت های جهادگران سلامت برشمرد.

توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی  بین نیازمندان

مسوول ستاد تشکل های مردمی ابرکوه تاکید کرد: در کنار خدمات ارایه شده برای مقابله با شیوع بیماری کرونا ، فعالیت هایی در  تهیه ۴۶۰ بسته غذایی بین نیازمندان ، ذبح ۶ رأس گوسفند ، توزیع هزار و ۲۰۰ قرص نان ، مقداری دارو ، ۱۵۰ بسته اقلام بهداشتی ، ۴۰۰ بسته کتاب مجموعا به ارزش حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بین نیاز مندان توزیع شد .

مجاهدت در عرصه سلامت موجب رضای حضرت حق است

امام جمعه ابرکوه هم در این  بازدید با قدردانی از فعالیت شبانه روزی جهادگران سلامت گفت: این میزان مشارکت، فعالیت های جهادی دوران هشت سال دفاع مقدس را در اذهان زنده می کند.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی ، افزود: این همت بلند جهادگران عرصه سلامت ، یادآور احیاگر دفاع مقدس و ارزش های فرهنگ دینی ، مودت و همنوع دوستی است .

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه تصریح کرد: مجاهدت در عرصه سلامت جامعه موجب رضای حضرت حق و خاطره ای ماندگاری است که در تاریخ ثبت می شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

ابتلای بیش از ۷۶ هزار نفربه کرونا در کشور 

همچنین رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه اعلام کرد: تاکنون ۷۶ هزار و ۳۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به کرونا مبتلا شدند و با فوت ۹۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان به چهار هزار و ۷۷۷ نفر رسید.

کیانوش جهانپور بیان کرد: از دیروز تا امروز( ۲۷ فروردین ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و ۵۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند.

وی  گفت: تاکنون ۴۹ هزار و ۹۳۳ تن  از بیماران، بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند و  سه هزار و ۶۴۳ نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

جهانپور بیان کرد: تاکنون ۲۹۹ هزار و ۲۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شد.

وی از مردم خواستهشدارها و توصیه‌ها را همچنان جدی بگیرند و از هرگونه سفر غیرضروری خودداری کنند.

به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا وزارت بهداشت در زمینه فاصله گذاری هوشمند، تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد صنفی در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کردند و این واحدها به مرور می‌توانند به چرخه اقتصادی برگردند.

وی ادامه داد از واحدهای صنفی دیگر که هنوز ثبت نام نکردند انتظار داریم در روزهای آتی این کار را انجام بدهند تا مشکلی در بازگشت به کار نداشته باشند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*