جنگنده‌های ائتلاف سعودی صنعا یمن را بمباران کردند

جنگنده‌های ائتلاف سعودی صنعا یمن را بمباران کردند

[ad_1]

به گزارش شبکه خبری الجزیره، جنگنده بمب افکن های ائتلاف چند منطقه در صنعا را بمباران کردند.

هنوز گزارشی از خسارت های احتمالی این حملات منتشر نشده است.

در همین رابطه شبکه خبری المسیره نیز گزارش داد، جنگنده های ائتلاف سعودی مناطقی در شهرستان ها خولان و همدان استان صنعا را نیز هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، جنگنده بمب افکن های ائتلاف سعودی همچنین مناطقی در استان های صعده، مأرب و عمران را هم در چند نوبت بمباران کردند.

همچنین یک منبع نظامی یمنی به المسیره گفت: ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ بار آتش بس الحدیده را نقض کرده و مناطق مختلف این استان را هدف قرار داده است.

این حملات در حالی صورت می گیرد که «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی بامداد پنجشنبه گذشته به طور رسمی از اعلام توافق آتش‌بس در یمن خبر داد و گفت که این آتش‌بس ۲ هفته ادامه خواهد داشت و پس از آن نیز قابل تمدید است؛ اما هنوز از اعلام آتش بس یکجانبه عربستان در جنگ یمن ساعاتی نگذشته بود که ائتلاف سعودی بامداد پنجشنبه حملات همه جانبه ای را در شمال یمن آغاز کردند و ائتلاف دوباره نشان داد که حتی برای چند ساعت نیز به قول و وعده های خود پایبند نیست.

در همین پیوند، «محمد عبدالسلام» سخنگو و رییس هیأت انصارالله در مذاکرات صلح یمن، گفت: آتش بس اعلام شده از سوی عربستان، کلاهبرداری و برای گمراه کردن افکار و اذهان جهانیان است.

ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از ۲۶ مارس۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت یمن را هدف حمله‌های خود قرار داده‌اند. این در حالی است که پس از گذشت شش سال از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی در یمن کسب نکرده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*