توزیع ۲۱۰۰ بسته معیشتی در نظرآباد

توزیع ۲۱۰۰ بسته معیشتی در نظرآباد

[ad_1]

سرهنگ پاسدار محمد جان محمدلو روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص «مواسات، همدلی و کمک مومنانه»، بلافاصله قرارگاه جهادی مواسات و کمک مومنانه در شهرستان با محوریت امام جمعه، فرماندار و سپاه راه اندازی شد.

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح علاوه بر جمع آوری کمک های نقدی وغیرنقدی، یک شماره حساب واحد برای جمع آوری کمک های نقدی اعلام شد که در این حساب تاکنون حدود ۵۲ میلیون تومان واریز شده است.

وی با بیان اینکه رزمایش کمک مومنانه قرار است تا در سه مرحله برگزار شود، گفت: در مرحله اول این رزمایش که در آستانه ماه مبارک رمضان برگزار شد، ۱۰۲۶ بسته کمک معیشتی به آسیب دیدگان کرونا و ۱۰۱۵ بسته کمک معیشتی نیز به محرومان و نیازمندان اهدا شد.

جان محمدلو افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا درمرحله دوم رزمایش که در شب میلاد کریم اهل بیت (ع) در نیمه ماه مبارک رمضان برگزار می شود، ۱۵۰۰ بسته معیشتی را در بین خانواده زندانیان، معسرین سپاه، خانواده شهدای مدافع حرم و جانبازان و معلولان ضایعه نخاعی توزیع کند.

وی با بیان اینکه در مرحله سوم رزمایش در روز عید سعید فطر نیز همین تعداد بسته توزیع خواهد شد، اضافه کرد: هچنین صنوف آسیب دیده از کرونا همچون آرایشگرها و آموزشگاه های رانندگی نیز در این طرح مدنظر قرار خواهند گرفت.

راه اندازی ۵ کارگاه تولید ماسک در نظرآباد

فرمانده سپاه نظرآباد به اقدامات انجام شده در مبارزه و ریشه کنی بیماری کرونا نیز اشاره کرد و گفت: از هفته اول اسفند ماه سال گذشته قرارگاه پدافند زیستی در سپاه شهرستان راه اندازی شد که در ابتدا شهرستان را به ۵ بخش تقسیم کرده که در هر بخش قرارگاه پدافند زیستی تشکیل شد.

جان محمدلو افزود: در ذیل این قرارگاه ها ۵۳ قرارگاه محله محور نیز ایجاد شد که گروه های جهادی نیز در قالب این قرارگاه ها در زمینه های ایستگاه های پایش و غربالگری، کمک به غربالگری مردم، تولید ماسک و ضدعفونی معابر و اماکن مختلف فعال شدند.

وی بیان داشت: یکی از مهمترین اقدامات جهادگران و سپاه در غربالگری کمک به پایگاه های سلامت برای اجرای ۱۰۰ درصدی غربالگری مردم شهرستان بود که پیش از آن فقط حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد انجام شده بود.

جان محمدلو به راه اندازی کارگاه های تولید ماسک اشاره کرد و گفت: در سطح شهرستان ۵ کارگاه تولید ماسک راه اندازی شد که در هر کدام تاکنون حدود ۵ هزار عدد ماسک تولید شده است.

وی به ضدعفونی و گندزدایی معابر و اماکن نیز اشاره کرد و افزود: با فعال شدن ۳۰ گروه جهادی به تعداد ۵۰۰ نفر ضدعفونی تمام معابر و اماکن انجام شد علاوه بر اینکه تا پیش از تشکیل قرارگاه ها، کار ضدعفونی انجام می شد ولی به صورت جزیره ای به طوریکه هر دستگاه و نهادی و موسسه ای اقدام به ضدعفونی می کرد ولی با تشکیل قرارگاه ها که مسوولیتش با سپاه بود،‌کارهای واحد و منسجم انجام شد.

فرمانده سپاه نظرآباد به راه اندازی ۲ مرکز نقاهتگاهی نیز اشاره کرد و بیان داشت: یک مرکز نقاهتگاه با ۳۰ تخت در سالن ۹ دی سپاه و یک مرکز تقاهتگاهی نیز با ۷۰ تخت در مرکز شهرستان راه اندازی شده است.

وی توزیع ۲ هزار بطری محلول ضدعفونی کننده، ۱۰ هزار عدد ماسک و ۵۰۰ جفت دستکش را از دیگر اقدامات در این بخش دانست.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*