تهیه ۱۰۰ هزار کیسه جسد برای جانباختگان کرونا توسط پنتاگون

تهیه ۱۰۰ هزار کیسه جسد برای جانباختگان کرونا توسط پنتاگون

[ad_1]

تارنمای بلومبرگ بامداد پنجشنبه در گزارشی نوشت: در حالی که مقام‌های آمریکایی نسبت به افزایش شما جانباختگان کرونا در هفته‌های آینده در این کشور هشدار می‌دهند، پنتاگون قصد دارد تهیه ۱۰۰ هزار کیسه جسد نظامی را جهت استفاده احتمالی برای غیرنظامیان به عهده بگیرد.

براساس این گزارش، آژانس مدیریت فوریت‌های فدرال آمریکا ۱۰۰ هزار کیسه جسد درخواست کرده است و این درخواست از طریق یک ستاد بین‌سازمانی به وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) منتقل شده است و پنتاگون در حال بررسی خرید این کیسه‌ها است، اما مقادیر مورد نیاز اولیه را از ذخیره ۵۰ هزار عددی خود برداشت می‌کند.

«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا یکشنبه‌شب در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان پیش‌بینی کرد که شیوع کرونا در این کشور در نهایت جان  ۲۰۰ هزار آمریکایی را خواهد گرفت.

فائوچی گفت: وقتی به مدل‌ها مراجعه می‌کنیم یک سناریوی بهترین حالت و یک سناریوی بدترین حالت داریم. به طور کلی، واقعیت جایی در میان این دو است.

او که یکی از اعضای کلیدی ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید است، پیش‌بینی کرد: با توجه به آنچه که می‌بینیم، نظر من این است که چیزی بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا جان خود را به خاطر ابتلا به کرونا از دست خواهند داد و میلیون‌ها نفر به این ویروس مبتلا خواهند شد.

فائوچی و دیگر کارشناسان آمریکایی هشدار داده‌اند که وضعیت شیوع کرونا در آمریکا پیش از آنکه رو به بهبودی گذارد، بسیار وخیم خواهد شد و در حال حاضر نیز با افزایش ناگهانی شمار مبتلایان، بیمارستان‌های سراسر آمریکا به ویژه در نیویورک با کمبود تجهیزات مواجه شده‌اند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا هم که ابتدا شیوع کرونا را در کشورش انکار می‌کرد و سپس به کوچک جلوه دادن آن پرداخت، درباره هفته‌های سختی که مردم آمریکا پیش رو دارند هشدار داده و از احتمال افزایش چشمگیر جانباختگان گفته است.

آخرین آمارها حاکی است که شمار مبتلایان به کووید۱۹ در آمریکا از ۲۰۰ هزار تن گذشت که نشان می‌دهد بیش از یک پنجم مبتلایان در کل جهان به ایالات متحده مربوط می‌شود.

تارنمای Worldometers.info که آخرین آمارهای مربوط به کرونا در سراسر جهان را براساس آمارهای رسمی کشورها اعلام می‌کند، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا را ۲۰۷ هزار و ۵۳۵ نفر ثبت کرد.

تارنمای مذکور همچنین شمار کل جانباختگان بر اثر کرونا در آمریکا را ۴ هزار و ۶۰۹ مورد اعلام کرد؛ این در حالی است که تنها ۸ هزار و ۷۶۲ مبتلا در آمریکا بهبود یافته‌اند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*