تندباد استان مرکزی را درنوردید

تندباد استان مرکزی را درنوردید

[ad_1]

«رضا مرادی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی‌ها نشان دهنده تداوم ناپایداری‌های ضعیف همرفتی تا روز شنبه در استان مرکزی است که موجب افزایش ابرناکی  به‌ویژه در ساعات بعدازظهر می‌شود و رگبار در برخی از نقاط استان به‌خصوص در نیمه شمالی می‌شود. 
وی بیان کرد: سرعت وزش باد عصر روز پنجشنبه به‌طور نسبی در استان شدید است و در روزهای جمعه و شنبه هفته آتی نیز وزش باد با شدت کمتر ادامه می‌یابد.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: گزارش ایستگاه‌های هواشناسی و بررسی تصاویر ماهواره نشانگر انتقال توده‌ گردوخاک از مناطق غربی کشور عراق به این استان دارد که موجب کاهش دید افقی شده او پیش‌بینی می‌شود در ساعات آینده به‌تدریج از غلظت ذرات آن کاسته شود. 
مرادی گفت: روز یکشنبه هفته آتی، جوی پایدار در استان مرکزی پیش‌بینی شده اما، بررسی‌ها از ورود یک سامانه بارشی جدید در روز دوشنبه به کشور حکایت داردکه در صورت نداشتن تغییر در الگوی نقشه‌ها از روز سه شنبه استان مرکزی را در بر می‌گیرد.

وی عنوان کرد: مجموع بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی در اراک به ۹ دهم میلیمتر، در ساوه به ۲ و هشت دهم میلیمتر، در تفرش به ۹ و ۹ دهم میلیمتر، در خمین چهار دهم میلیمتر، در محلات یک و سه دهم میلیمتر، در شازند سه و ۹ دهم میلیمتر، در خنداب سه دهم میلیمتر، در کمیجان ۲ و نیم میلیمتر، در دلیجان هشت دهم میلیمتر، در آشتیان هشت و نیم میلیمتر، در غرق‌آباد به ۱۰ و یک دهم میلیمتر، در فرمهین به پنج و نیم میلیمتر و در مامونیه به چهار و نیم میلیمتر رسید.

مسئول پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی افزود: دلیجان با بیشینه دمای ۱۸ و نیم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و غرق‌آباد با کمینه دمای سه و ۲ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهر این استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

۲۶۸ و یک دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه سال ۹۸) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده که این میزان نسبت به بلندمدت ۲۷ و هشت دهم درص افزایش یافته است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*