تعداد مبتلایان به کرونا در کرمان به ۲۵۱ نفر رسید

تعداد مبتلایان به کرونا در کرمان به ۲۵۱ نفر رسید

[ad_1]

سید احمد وحیدی طباطبایی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: از تعداد ۶۶ مورد آزمایش انجام گرفته در ۲۴ ساعت گذشته، جواب آزمایش ۱۷ مورد شامل هشت  مرد و ۹ مورد زن  مثبت اعلام شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای اپیدمی کرونا در استان کرمان تاکنون یک هزار و ۷۲۳ مورد به علت بیماری های حاد تنفسی در بیمارستان های سطح استان بستری شده اند و از این تعداد یک هزار و ۱۶۲ مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا بوده که مورد تست آزمایشگاهی قرار گرفته اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: از ۱۷ نفر مبتلا به ویروس کرونا، ۱۳ مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، یک مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، یک مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و ۲ مورد نیز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بم بوده اند.

وی تصریح کرد: طی روز گذشته یک مورد  فوتی آقا ۳۳ ساله ناشی از ابتلا به ویروس کرونا  را در شهرستان رفسنجان که دارای بیماری زمینه ای نیز بوده، داشته ایم که  در مجموع جانباختگان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در استان کرمان به ۲۶ مورد رسید.

وحیدی طباطبایی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ نفر بیمار مبتلا به ویروس کرونا با حال عمومی خوب از بیمارستان های سطح استان ترخیص شده اند و مجموع بهبودیافتگان به ۱۵۷ نفر از آغاز اپیدمی تاکنون رسیده است.

وی گفت: در حال حاضر ۴۲ بیمار قطعی مبتلا به کرونا درسطح بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد هشت نفر در بخش ICU و مابقی در بخش های ایزوله عفونی بستری هستند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*