تردد در جاده‌های استان اردبیل در تعطیلات عید فطر ۴۵ درصد کاهش یافت

تردد در جاده‌های استان اردبیل در تعطیلات عید فطر ۴۵ درصد کاهش یافت

[ad_1]

علی رحمتی روز سه‌شنبه افزود: امسال در تعطیلات عید فطر بیش از ۲۴۵ هزار تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل ثبت شده است.

وی اظهارداشت: به علت شیوع ویروس کرونا و همراهی مردم در عمل به شعار “در خانه بمانیم” شاهد کاهش مسافرت غیر ضروری در مبادی ورودی و خروجی استان هستیم.

وی بیان‌کرد: در این مدت یک میلیون و ۵۲۶ هزار تردد در جاده‌های استان ثبت شده که از این تعداد ۹ درصد تردد وسایط نقلیه سنگین بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تردد در جاده اردبیل – آستارا و بالعکس با ۱۷۴ هزار و ۳۲۶ تردد ثبت شده ، گفت: محورهای اردبیل – سرچم و بالعکس با ۷۲ هزار و ۸۷۵ تردد و اردبیل – سرعین و بالعکس نیز با ۵۷ هزار و ۳۸۸ تردد از جمله محورهای پر تردد در این مدت بوده است.

وی میانگین سرعت در جاده‌های استان را ۷۰ کیلومتر در ساعت ذکر کرد و افزود: بیش از ۱۱۱ هزار تخلف سرعت غیر مجاز در این ایام به ثبت رسیده که بیشترین آن با ۱۶ هزار و ۴۲۱ مورد در جاده اردبیل – سرعین و بالعکس بوده است.

رحمتی گفت: در تعطیلات عید فطر ۲۶ هزار و ۷۸۳ مورد تخلف سبقت غیرمجاز در محورهای مواصلاتی استان ثبت شد که بیشترین آن با چهار هزار و ۵۲۴ مورد در جاده اردبیل – آستارا و بالعکس بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل به ثبت ۲۵۷ هزار و ۷۵ مورد تخلف عدم رعایت فاصله طولی در این مدت در جاده‌های استان اشاره کرد و افزود: بیشترین تخلف با ۳۹ هزار و ۸۹۵ مورد در جاده اردبیل – آستارا و بالعکس بوده است.

او بیان‌کرد: در مجموع ۱۴۸ سامانه ترددشمار، دوربین نظارت تصویری و دوربین کنترل سرعت و توزین حین حرکت در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*