ترامپ و مکرون در مورد اصلاح سازمان جهانی بهداشت گفت‌وگو کردند 

ترامپ و مکرون در مورد اصلاح سازمان جهانی بهداشت گفت‌وگو کردند 

[ad_1]

“جود دییر” معاون مطبوعاتی کاخ سفید در پیامی توییتری نوشت: دونالد ترامپ و امانوئل مکرون در مورد تحولات مثبت در مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا و پیشرفت در جهت بازگشایی اقتصادهای جهانی تبادل نظر کردند. 

به نوشته دییر، رهبران آمریکا و فرانسه ابراز امیدواری کردند که به زودی با برگزاری نشست گروه P5 (پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل) در باره واکنش سازمان ملل به این بیماری گفت‌وگو کنند. 

معاون مطبوعاتی کاخ سفید تاکید کرد، ترامپ و مکرون در مورد لزوم اصلاح سازمان بهداشت جهانی به توافق رسیده و مسائل مهم منطقه و دوجانبه را مورد بحث قرار دادند. 

ترامپ پیش از این گفته بود که واشنگتن از این پس از سازمان جهانی بهداشت حمایت مالی نخواهد کرد، زیرا به زعم وی، این سازمان به دقت در مورد ویروس کرونا اطلاع رسانی نکرده است. 

سازمان‌های جهانی همچون صندوق بین‌المللی پول و سازمان جهانی بهداشت برای خدمات رسانی به کشورهای کرونا زده در میدان حضور دارند. اما دولت ترامپ با بی‌تدبیری در انجام وظیفه خطیر این سازمان‌ها که امروز بیش از هر روز دیگری وجودشان حیاتی است؛ اخلال ایجاد می‌کند. 

رییس جمهوری آمریکا پرداخت مجدد کمک مالی آمریکا به سازمان جهانی بهداشت را به بررسی نحوه عملکرد صندوق بین‌المللی پول در ارتباط با کرونا موکول کرد. 

ترامپ گفت که عملکرد صندوق بین‌المللی پول در ارتباط با وضعیت بحرانی جهان ناشی از همه گیری کرونا خیلی ضعیف بوده و به طور مشخص در جهت تامین اهداف چین عمل کرده است. 

پس از ‌آن کاخ سفید به صندوق بین‌المللی پول اجازه برداشت از بخش”‌حق برداشت ویژه” را نداد. بخش “حق برداشت ویژه” یک دارایی ذخیره بین‌المللی برای روز مباد است و در سال ۱۹۶۹ میلادی برای کمک به کشورهایی از اعضای تشکیل شد که صندوق ذخیره ارزی‌شان خالی شده است. 
 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*