ترامپ: تحقیقات جدی درباره عملکرد چین در قبال کرونا انجام می‌شود

ترامپ: تحقیقات جدی درباره عملکرد چین در قبال کرونا انجام می‌شود

[ad_1]

دونالد ترامپ عصر دوشنبه و پس از ۲ روز وقفه در برگزاری نشست‌ خبری روزانه خود که پس از اظهارات غیرتخصصی برای ضدعفونی کردن داخل بدن یا استفاده از نور و گرما برای از بین بردن ویروس در درون بدن رخ داد، این مطلب را مطرح کرد.

وی در پاسخ به اینکه چگونه چین را پاسخگو نگه خواهید داشت، افزود: راه‌های زیادی وجود دارند تا چین را پاسخگو نگهداریم. ما در حال انجام یک تحقیق جدی هستیم. ما نسبت به چین خوشحال نیستیم. ما نسبت به همه اینها خوشحال نیستیم چرا که معتقدیم آنها می توانستند به عنوان منبع این ویروس، بسیار سریع آن را متوقف کنند تا به دیگر مناطق جهان گسترش نیابد.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: ما فکر می‌کنیم که آنها باید پاسخگو باشند. ما در زمان مناسب به شما اطلاع خواهیم داد اما ما در حال انجام تحقیقات بسیار جدی هستیم.

ترامپ درباره بازگشایی اقتصاد آمریکا هم گفت: هرکاری که بتوانیم برای بهبود بیماران و بازگرداندن تدریجی کشور انجام می‌دهیم تا مردم دوباره به کارشان بازگردند. آنها می‌خواهند به سر کار برگردند و به زودی به کار خود برخواهند گشت.

وی افزود: تضمین سلامت اقتصاد ما برای اطمینان از سلامت ملت ما بسیار مهم است. واضح است که استراتژی تهاجمی ما برای کاهش این همه‌گیری، کارایی داشته است و موجب نجات جان‌های بی‌شماری شده است. برای کسانی که مبتلا هستند، ما اقدامات بی‌سابقه ای در بالاترین سطح مراقبت نسبت به سایر جهان انجام داده ایم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: اکنون ایالات متحده بیش از ۵.۴ میلیون آزمایش کرونا تقریبا دو برابر تعداد آزمایش شده در کشورهای دیگر انجام داده است.

مخالفت با تعویق انتخابات

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره احتمال تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم گفت: قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد، سوم نوامبر(۱۳ آبان) تاریخ زیبایی است.

پیش‌بینی ۶۰ تا ۷۰ هزار جان‌باخته

ترامپ درباره تعداد جان‌باختگان ناشی از کووید-۱۹ هم گفت: ما تعداد زیادی از مردم را از دست دادیم اما اگر به پیش‌بینی نخستین نگاه کنید، رقمی معادل ۲.۲ میلیون نفر بود. ما شاید به رقمی بین ۶۰ تا ۷۰ هزار نفر برسیم. این به روشنی بسیار کمتر از رقم اولیه است.

وی افزود: فکر می‌کنم تصمیمات واقعا خوبی اتخاذ کرده‌ایم. بزرگترین تصمیم بستن مرزها یا ممنوعیت ورود کسانی بود که از چین به آمریکا می‌آمدند. هرچند نمی‌شد به آمریکایی‌ها گفت که به کشورتان بازنگردید و آنها به کشور آمدند.

کره شمالی

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به نامه ماه مارستان پاسخ داده است، هم گفت: نمی‌توانم در این‌باره دقیقا چیزی بگویم. من فقط آرزوی سلامتی برای او دارم. من رابطه خیلی خوبی با کیم جونگ اون داشته‌ام.

ترامپ افزود: اگر من رئیس جمهوری نمی‌بودم، شما اکنون با کره شمالی در جنگ می‌بودید. اگر من رئیس جمهوری نمی‌شدم، این چیزی بود که او انتظارش را داشت. امیدوارم که حال او خوب باشد.

خبر در حال تکمیل است

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*