ترامپ به توانایی قایق‌های تندروی ایران اعتراف کرد

ترامپ به توانایی قایق‌های تندروی ایران اعتراف کرد

[ad_1]

دونالد ترامپ عصر چهارشنبه در نشست خبری روزانه خود درباره شیوع ویروس کرونا در آمریکا که با اختلاف نظر وی با کارشناسان پزشکی نسبت به موج دوم شیوع ویروس کرونا هم همراه بود، این سوال را در پاسخ به اینکه آیا سیاست نظامی آمریکا در قبال ایران تغییر کرده است، مطرح کرد.

وی افزود: ما نمی‌خواهیم که قایق‌های مسلح آنها در اطراف قایق ما بچرخند و اوقات خوشی داشته باشند. ما نمی‌خواهیم آنها نزدیک قایق‌های ما باشند. فرمانی را که صادر کردم می‌دانید و نیازی به تکرار آن نیست.

رئیس جمهوری آمریکا با هدف انتخاباتی همچون سایر مسایل، دولت پیشین را متهم کرد و ادامه داد: تحت دولت اوباما، این رویداد همیشه رخ می‌داد اما تحت دولت من، این فرمان را فوری صادر کردم و هیچ اتفاقی نیفتاد.

ترامپ اضافه کرد: آنها خیلی خوب بودند و مشکلی وجود نداشت. روز گذشته متوجه شدم که آنها به شکل بسیار نرم‌تری این کار را انجام داده‌اند و بار دیگر هم تکرار کردند.

وی اظهار کرد: من گفتم که ما نمی‌توانیم در قبال آن سکوت کنیم. اگر آنها کشتی‌ها، کروز و خدمه‌های ما را در معرض خطر قرار دهند، نمی‌توانم اجازه دهم اتفاق بیفتند. آنها می‌توانند برای خارج کردن از آب‌ها به سمتشان شلیک کنند.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد: وقتی آنها نزدیک می‌شوند، این یک تهدید است. آنها سلاح‌های قابل ملاحظه‌ای دارند. پس (نیروهای ما) می‌توانند برای خارج کردن از آبها به سمتشان شلیک کنند.

موضع‌گیری درباره ماهواره ایرانی

رئیس جمهوری آمریکا درباره پرتاب ماهواره نور۱ هم اظهار کرد: آنها می‌گویند که این ماهواره برای تلویزیون است، آیا کسی باور می‌کند که آنها تلویزیون بهتری در ایران بخواهند؟

ترامپ مدعی شد: این چیزی است که آنها می گویند اما ما بسیار نزدیک تحولات ایران را ملاحظه می‌کنیم. ما درباره ایران بیشتر از آنچه که اکنون انجام می‌دهند، می‌دانیم.

وی این ادعا را بار دیگر تکرار کرد و گفت: ما همه چیز را درباره آن می‌دانیم. ما آن را رصد می‌کنیم. می‌دانستیم که قرار است این کار انجام شود. ما بسیار نزدیک آن را دنبال می‌کنیم. آن‌ها می‌گویند برای تلویزیون بوده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*