ترامپ: به اخبار نیویورک تایمز، واشنگتن پست و آمازون اعتماد نکنید 

ترامپ: به اخبار نیویورک تایمز، واشنگتن پست و آمازون اعتماد نکنید 

[ad_1]

دونالد ترامپ که قبلا نیز سابقه حمله به روزنامه‌های انتقادی دارد، شامگاه روز شنبه در صفحه توییتری نوشت: زمانیکه رسانه‌های شکست خورده‌ای مانند نیویورک تایمز، آمازون و واشنگتن پست گزارشاتی مبنی بر یک منابع بی‌نام یا هر جمله‌ای که در آن از اسم شخص استفاده نشود، منتشر می‌کنند، آن‌ها را باور نکنید. 

ترامپ در ادامه نوشت: بسیاری این منابع بی‌نام وجود ندارند. آن‌ها ساخته شده‌اند برای بدنام کردن و ناسزاگویی. آن‌ها هیچ منبعی ندارند. 

رییس جمهوری آمریکا همچنین در مورد آخرین وضعیت آمریکا گرفتار بیماری کووید 19 نوشت: من فکر می‌کنم اوضاع بی‌سابقه است و سوالی در این باره وجود ندارد. 

ترامپ افزود: این یک بحران است، اقتصاد از نظر رشد، شغل و حتی افزایش دستمزدها با سرعتی سریع رو به جلو حرکت می‌کرد و ناگهان ضربه همه گیر و…. 

خبرگزاری رویترز شامگاه شنبه اعلام کرد که شمار جان باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا به ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر رسید و این کشور هم اکنون بالاترین شمار مرگ و میر را در جهان قرار داد.  

تعداد کشته شدگان ایالات متحده در اثر بیماری کووید ۱۹ در روز شنبه به ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر رسید این در حالی است که تعداد مبتلایان نیز در این کشور از نیم میلیون نفر افزایش یافت. 

ایالات متحده تا به امروز (شنبه) بیشترین تعداد مرگ و میر را در ویروس همه گیری کرونا به خود اختصاص داده و تقریباً در چهار روز گذشته شمار دوهزار کشته در روز به علت بیماری کووید ۱۹ گزارش شده است. 

کارشناسان بهداشت عمومی هشدار داده‌اند که شمار مرگ و میر آمریکا در تابستان به ۲۰۰ هزار نفر خواهد رسید اگر مدت زمان دوران قرنطینه که باعث تعطیلی مراکز خرید و تجارت شده بعد از ۳۰ روز لغو شود. 

قوانین قرنطینه اجباری و ماندن در خانه در هفته‌های اخیر در ۴۲ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا اجرایی شده اما از طرف دیگر رکود اقتصادی و تاثیر کرونا بر تجارت ضربه مهلکی بر اقتصاد آمریکا وارد کرده و انتظار میرود تا پایان ماه شمار بیکاران آمریکا به ۲۰ میلیون نفر برسد. 

به گفته دانشگاه جان هاپکینز تاکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر جهان به ۱. ۷ میلیون نفر رسیده و شمار مرگ و میر نیز بیش از ۱۰۳ هزار گزارش شده است. 
 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*