ترامپ برکناری وزیر بهداشت آمریکا را تکذیب کرد

ترامپ برکناری وزیر بهداشت آمریکا را تکذیب کرد

[ad_1]

دونالد ترامپ در پیامی توییتری نوشت: گزارشات در مورد برکناری الکس ایزار توسط من خبری جعلی است. 

به نوشته ترامپ، رسانه‌های فریبکار این مطلب را می‌دانند، اما آن‌ها ناامید شده‌اند تا ادراک هرج و مرج و ویرانی را در ذهن مردم ایجاد کنند. 

رییس جمهوری آمریکا افزود: آن‌ها (رسانه‌ها) حتی هرگز برای پرسیدن تماس نگرفتند. الکس در حال انجام یک کار عالی است! 

شبکه سی‌ان‌ان روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه فاش کرد، در پی انتقاد از واکنش اولیه دولت آمریکا به شیوع ویروس کرونا، مقام‌های کاخ سفید برکناری وزیر بهداشت و خدمات انسانی را در نظر قرار داده‌اند. 

این رسانه آمریکایی به نقل از یک مقام‌ ارشد دولت ترامپ نوشت که هنوز چیزی قطعی نیست ولی در کاخ سفید بحث در مورد جایگزینی الکس ایزار (Alex Azar) در جریان است. 

ترامپ پیشتر و در محافل خصوصی از عملکرد ایزار هنگام ریاست بر کمیته واکنش به ویروس کرونا انتقاد کرده و مایک پنس معاون خود را جایگزینش کرده بود. 

این رسانه به نقل از یک مقام ارشد جمهوری‌خواه که نامش را فاش نساخت، نوشت: بررسی برکناری ایزار غافلگیرکننده نیست زیرا وی ماه‌ها بود که به دلیل مشکلات مربوط به رسیدگی به شیوع کرونا و دیگر مسائل همچون «اوباماکر» بر لبه تیغ حرکت می‌کرد. 

یکی از منابع نزدیک به ایزار و منتقد برخی از اقدام‌های او به سی‌ان‌ان گفت: بحث برکناری ایزار از طرف مشاوران نزدیک به ترامپ مطرح شده تا وی را قربانی اشتباهات کاخ سفید و از جمله سخنان اخیر ترامپ در مورد توانایی گرما و مواد ضدعفونی‌ کننده در نابودکردن ویروس کرونا کنند. 

ترامپ پنجشنبه پیش (۴ اردیبهشت) اظهاراتی درباره روش‌های احتمالی برای درمان کرونا داشت که با انتقادهای گسترده‌ای روبه‌رو شد. او در کنفرانس خبری روزانه خود گفت که شاید بتوان با محلول‌های ضدعفونی‌کننده، داخل بدن را از عفونت پاک کرد. 

ترامپ جمعه (۵ اردیبهشت) نیز در پاسخ به پرسشی در این زمینه، به ضدعفونی دست‌ها و سطوح سخت اشاره کرد و گفت: نور خورشید و رطوبت به سرعت این ویروس را از بین می‌برد. مدت‌هاست که آزمایشگاه‌ها روی این مساله کار می‌کنند. من این سؤال را مطرح کردم که چگونه می‌توان درون بدن را همچون بیرون آن، ضدعفونی کرد. 

 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*