بیش از ۱۲۰۰ نفر در آمریکا ظرف ۲۴ ساعت بر اثر کرونا جان باختند

بیش از ۱۲۰۰ نفر در آمریکا ظرف ۲۴ ساعت بر اثر کرونا جان باختند

[ad_1]

شبکه خبری سی‌ان‌ان بامداد یکشنبه گزارش داد که براساس داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، ظرف ۲۴ ساعت گذشته در سراسر آمریکا یکهزار و ۲۲۴ نفر بر اثر ابتلا کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند که بیشتر آمار مرگ‌ومیر روزانه تاکنون است.

روز جمعه که آمریکا بیشتر مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در یک روز ثبت کرد، یکهزار و ۹۴ مورد فوتی ثبت شده بود، اما آمار امروز (شنبه )رکورد روز جمعه را نیز پشت سر گذاشت.

تاکنون ۸ هزار و ۳۷۶ نفر براثر ابتلا به کرونا در آمریکا جان باخته‌اند و این کشور از این لحاظ پس از ایتالیا و اسپانیا در رده دوم میان کشورها جهان قرار دارد.

سرعت شیوع ویروس کرونا در آمریکا به قدری شدت یافته که این کشور ظرف ۸ روز گذشته شاهد ۳ برابر شدن شمار مبتلایان به این ویروس بود.

اکنون دست کم ۳۱۱ هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا هستند و تنها ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر تاکنون بهبوده یافته‌اند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد یکشنبه در نشست خبری روزانه خود گفت که دو هفته پیش روی آمریکا در اثر کووید-۱۹ مرگبار خواهد بود. ترامپ تصریح کرد: دو هفته بسیار سختی را در پیش داریم و پیش بینی می‌شود که مرگ‌ومیر زیاد خواهد شد.

«آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا هفته گذشته در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان پیش‌بینی کرد که شیوع کرونا در این کشور در نهایت جان  ۲۰۰ هزار آمریکایی را خواهد گرفت.

فائوچی گفت: وقتی به مدل‌ها مراجعه می‌کنیم یک سناریوی بهترین حالت و یک سناریوی بدترین حالت داریم. به طور کلی، واقعیت جایی در میان این دو است.

او که یکی از اعضای کلیدی ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید است، پیش‌بینی کرد: با توجه به آنچه که می‌بینیم، نظر من این است که چیزی بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا جان خود را به خاطر ابتلا به کرونا از دست خواهند داد و میلیون‌ها نفر به این ویروس مبتلا خواهند شد.

فائوچی و دیگر کارشناسان آمریکایی هشدار داده‌اند که وضعیت شیوع کرونا در آمریکا پیش از آنکه رو به بهبودی گذارد، بسیار وخیم خواهد شد و در حال حاضر نیز با افزایش ناگهانی شمار مبتلایان، بیمارستان‌های سراسر آمریکا به ویژه در نیویورک با کمبود تجهیزات مواجه شده‌اند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*