بایدن هم به جمع مخالفان تحریم ایران پیوست

بایدن هم به جمع مخالفان تحریم ایران پیوست

[ad_1]

جو بایدن روز پنج شنبه با صدور بیانیه ای، افزود: در زمان بحران جهانی، آمریکا باید رهبری کند. ما باید نخستین کسی باشیم که به افرادی که آسیب می‌بینند یا در معرض خطر هستند، کمک کنیم.

وی ادامه داد: ما این‌طوری هستیم و همیشه بوده‌ایم. در بحبوحه این بیماری همه‌گیر کشنده که هیچ مرز و مرزی نمی‌شناسد، ایالات متحده باید اقدامات لازم را برای امدادرسانی که می‌توانیم به این کشورهایی همچون ایران که ضربه سختی از ویروس خورده‌اند ارائه دهیم.

معاون اول رئیس جمهوری سابق آمریکا اضافه کرد: ما باید این کار را انجام دهیم حتی اگر اولویت نخست ما سلامتی مردم آمریکا باشد.

بایدن با تاکید بر اینکه «ایران در تلاش است تا یکی از کشنده‌ترین شیوع کووید-۱۹ در جهان را مهار کند»، اظهار کرد: در یک بحران بهداشت جهانی، منطقی نیست که با جلوگیری از دسترسی به کمک‌های پزشکی مورد نیاز، عدم موفقیت ایران در پاسخ به این ویروس را با ظلم همراه کنید. هر چه اختلافات ما با دولت ایران عمیق باشد، باید از مردم ایران حمایت کنیم.

وی البته مقامات ایران را به پنهان کردن حقیقت و اقدام تحریک‌آمیز در منطقه متهم کرد و افزود: به اندازه کافی بد است که دولت ترامپ توافق هسته‌ای ایران را به نفع استراتژی “فشار حداکثری” رها کرد در حالیکه به طرز بدی آتش آن برگشته و ایران را به رفتارهای تهاجمی‌تر و از سرگیری برنامه هسته‌ای ترغیب کرد.

داوطلب دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری آمریکا ادامه داد: در حال حاضر برای امور بشردوستانه در تحریم استثنا وجود دارد اما در عمل، بیشتر دولت‌ها و سازمان‌ها نگران تحریم‌های آمریکا هستند.

بایدن خاطرنشان کرد: در نتیجه، تحریم‌های ما دسترسی ایران به تجهیزات پزشکی و تجهیزات مورد نیاز را محدود می‌کند. دولت ترامپ باید اقدامات فوری برای رسیدگی به این مشکل و کانال‌های ساده برای بانکداری و کمک‌های بهداشت عمومی از کشورهای دیگر در پاسخ به وضعیت اضطراری برای بهداشت در ایران اتخاذ کند.

خبر در حال تکمیل است

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*