بازدید میدانی فرماندار بیرجند از اجرای فاصله‌گذاری هوشمند

بازدید میدانی فرماندار بیرجند از اجرای فاصله‌گذاری هوشمند

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، بازدید میدانی «علی ناصری» فرماندار بیرجند و رییس مرکز بهداشت این شهرستان از وضعیت بهداشتی اماکن شلوغ و پرتردد مورد نیاز مردم شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بازار روز بلوار مسافر و برخی نانوایی‌های منطقه شمال شهر به همراه تیم کنترل بهداشت محیط مرکز بهداشت بیرجند انجام شد.

در این بازدید که علیرغم کنترل‌های متعدد بازرسان بهداشت محیط شهرستان انجام شد، مواردی از عدم رعایت موازین بهداشتی توسط برخی از صنوف مشاهده و تذکرات جدی درخصوص ممانعت از ادامه فعالیت این صنوف در صورت رعایت نکردن مسایل بهداشتی به متصدیان داده شد.

فرماندار بیرجند درباره ادامه فعالیت صنوف در شرایط کنونی مبارزه همه جانبه با کرونا گفت: ادامه فعالیت اقتصادی صنوف و مراکز مختلف تنها در صورت رعایت سختگیرانه تدابیر بهداشتی امکانپذیر است.

رییس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند نیز با اشاره به خدمات واحدهای ستادی و محیطی مرکز بهداشت شهرستان در بسیج ملی شکست کرونا گفت: تمامی تلاش‌ها و فداکاری‌های پرسنل بهداشتی درمانی در راه مبارزه با بیماری کرونا با سهل انگاری و سماجت افراد در تداوم زنجیره انتقال بیماری بی‌اثر و بدون نتیجه باقی خواهد ماند.

امیرمهدی زنگوئی مطلق با درخواست و دعوت از شهروندان برای در خانه ماندن و همچنین صنوف برای رعایت مسایل بهداشتی، ادامه روند فعلی را به نفع گسترش بیماری در جامعه خواند و افزود: توجه همشهریان به هشدارهای بهداشتی زمینه ساز حذف کرونا از جامعه است.

بنابر این گزارش با توجه به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، تمامی واحدهای صنفی و صنعتی به منظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان باید برای تایید تعهدنامه به صورت الکترونیکی و التزام به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا در سامانه به نشانی الکترونیکی salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند. 

آخرین مهلت ثبت‌نام در سامانه ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۸ فروردین خواهد بود.

همچنین پس از ثبت‌نام، راهنماها و الزامات سلامت محیط کار، شاغلین، و مشتریان با توجه به نوع فعالیت به صورت الکترونیکی در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

سایت مرکز سلامت محیط کار به نشانی http:/markazsalamat.behdasht.gov.ir نیز برای استفاده از تمامی راهنماها و الزامات شغلی قابل یهره برداری است.

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در جامعه از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه جاری در سراسر کشور اجرا و تا ۲۰ فروردین تمدید شد.

با مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا طرح فاصله‌گذاری هوشمند از روز شنبه (۲۳ فروردین) در سراسر کشور اجرا شد و در این مرحله صنوف کم‌خطر با کسب مجوز لازم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

۱۱ گروه از مشاغل و واحدهای صنفی پرخطر در طرح فاصله‌گذاری هوشمند همچنان مجاز به فعالیت نیستند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*