اوج شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری تا هفته نخست اردیبهشت پیش‌بینی می‌شود

اوج شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری تا هفته نخست اردیبهشت پیش‌بینی می‌شود

[ad_1]

مجید شیرانی روز سه‌‍شنبه در ارتباط ویدیویی رییس جمهوری با استاندار چهارمحال و بختیاری افزود:منحنی شیوع ویروس کرونا در این استان، تپه‌ای شکل با انحنای کم است و بر اساس این نمودار ، می‌توان اعلام کرد در چنین وضعیتی، اوج شیوع ویروس کرونا ۴ تا ۶ هفته به طول می‌انجامد.

وی ادامه داد: از همین رو از آنجا که اوج شیوع ویروس کرونا در استان از هفته آخر اسفند شروع شد، پیش‌بینی می‌شود اوج شیوع این ویروس تا هفته نخست اردی‌بهشت تداوم داشته باشد.

شیرانی، با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری از استان‌های با شیوع کم ویروس کرونا به شمار می‌رود، تصریح کرد: این موضوع مرهون همراهی و همکاری مردم و انجام اقدامات پزشکی و بهره‌گیری از تخصص و تجربه استادان و خلاقیت دانشجویان رشته پزشکی در استان بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود:با شیوع ویروس کرونا در استان، در ابتدا کمیته علمی مقابله با کرونا در دانشگاه تشکیل و در آن مدل‌های مختلف شیوع و روش‌های مقابله با آن را را ترسیم شد.

شیرانی تصریح کرد: تهیه و توزیع موادگندزدا و شدت‌بخشی به آموزش‌های عمومی، راه‌اندازی سامانه‌های ارتباط مردمی، تمرکز بر خدمات‌رسانی به مردم در سطح یک و اجتناب از مراجعات غیرضروری به بیمارستان‌ها، بیماریابی فعال و اهتمام جدی در بحث غربالگری از جمله اقداماتی است که سبب شد شیوع ویروس کرونا در استان تحت مدیریت و کنترل قرار گیرد.

وی، زیرساخت‌ها به نسبت مطلوب را از دیگر عوامل موفقیت این استان در مدیریت شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: زیرساخت‌هایی که در طرح تحول سلامت شکل گرفت در این حوزه نیز کمک بسزایی کرده است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*