انصارالله یمن اشغالگری رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا را محکوم کرد

انصارالله یمن اشغالگری رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا را محکوم کرد

[ad_1]

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی المسیره، جنبش انصارالله یمن دوشنبه شب در این بیانیه روز زمین را روز مقاومت فلسطین و تحرکات جهادی گروه‌های مقاومت نامید.

انصارالله، قدس را مهم‌ترین و محوری‌ترین موضوع مسلمانان و عامل اتحاد ملت‌های عربی و اسلامی دانست و بر حمایت ملت یمن از ملت مظلوم فلسطین و اقدامات نیروهای مقاومت تأکید کرد.

در این بیانیه همچنین از مبارزات مردم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی واراده پولادین و اتحاد آنان در این راه تمجید شده است.

جنبش انصارالله همچنین از پایبندی مردم فلسطین به آرمان خود برای آزادسازی کشورشان، حمایت از مقدسات اسلامی و حفظ اسلام قدردانی کرده است.

در ادامه این بیانیه از تلاش مجاهدان فلسطینی در پاسخ به وحشیگری‌های رژیم غاصب صهیونیستی و جنایت دهشتناکی که این رژیم در حق مردم مظلوم فلسطین مرتکب می‌شود، تمجید شده است.

جنبش حزب‌الله لبنان نیز در بیانیه‌ای که به مناسبت روز ۳۰ مارس روز زمین صادر شد بر حمایت بی‌وقفه و همیشگی از ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت آن تأکید کرد.

پیش از این نیز “اسماعیل هنیه” رییس دفتر سیاسی جنبش حماس دوشنبه شب به مناسب ۳۰ مارس روز زمین گفت که این روز، روز حماسه ایستادگی فلسطینیان در هر نقطه از خاک مبارک فلسطین است.

فلسطینیان از سال ۱۹۶۷ هر سال ۳۰ مارس را به عنوان “روز زمین” گرامی داشته و بر آرمان‌های بلند خود برای آزادی اراضی اشغالی بدست رژیم صهیونیستی تاکید می‌کنند.

رژیم صهیونیستی هزاران هکتار از اراضی فلسطینیان را در ۲۹ مارس ۱۹۶۷ مصادره کرد که این اقدام منجر به وقوع درگیری میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیست در ۳۰ مارس همان سال شد و در این درگیری ۶ فلسطینی کشته و صدها نفر دیگر زخمی و بازداشت شدند.

همچنین بسیاری از مردم فلسطین ۳۰ مارس سال ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۹۷) در واکنش به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس توسط دونالد ترامپ دست به سلسله تظاهرات سراسری در مرز غزه با سرزمین‌های اشغالی زدند که به راهپیمایی بزرگ بازگشت شهرت یافته است.

در جریان این راهپیمایی تاکنون صدها فلسطینی کشته و بیش از ده‌ها هزار تن دیگر زخمی شدند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*