انرژی کالا – چرا امن خواهد شد منابع حیاتی برای رشد اقتصادی در قرن 21?

[ad_1]

پس از شروع انقلاب صنعتی و انرژی و کالاها بوده است بستر توسعه اقتصادی و تجارت جهانی سیستم. در حال حاضر با رشد آینده نامشخص در بسیاری از کشورها در سراسر جهان تامین امن انرژی ارزان کالا بسیار مهم است: بدون آن متوقف اقتصاد را پیدا خواهد کرد آن را دشوار برای بازگشت به یک دوره رشد پایدار. کشورهایی مانند چین که اقتصاد هنوز در حال رشد به شدت نیز خواهد شد نیاز به دسترسی کافی به منابع ارزان انرژی کالا به بدون این بعید است که اقتصاد خود را ادامه خواهد داد به گسترش در همان شیوه ای. این امر می تواند فاجعه آمیز برای اقتصاد جهانی, به عنوان در کوتاه مدت حداقل آن است که این کشورها که پتانسیل قدرت جهان از رکود است. بنابراین به نفع همه است که امن منابع انرژی کالا یافت به گذشته از طریق به پایان قرن بیست و یکم.

انرژی کالا را می توان تقسیم به دو دسته اصلی: نفت و مشتقات آن و گاز است. سابق دسته شامل انواع مختلف نفت خام (برنت و نفت خام WTI نفت خام و غیره) و همچنین مشتقات مانند RBOB بنزین است. دسته دوم شامل گاز پروپان و مشابه دیگر کالاها. یکی دیگر از کالا است که متناسب به نه دسته اتانول: اگر چه می توان آن را ساخته شده از پتروشیمی آن است که اغلب ساخته شده از مواد آلی. انرژی کالا به طور گسترده ای در بسیاری از مناطق: و همچنین حمل و نقل و گرمایش آنها به طور گسترده مورد استفاده در تولید لوازم آرایشی و پلاستیک و تعدادی از بخش های دیگر. بدیهی است که هر گونه اختلال در عرضه می تواند منجر به عواقب جدی برای شکننده اقتصاد جهانی است.

این شکنندگی خواهد بود برجسته اگر در حال حاضر مصرف روند ادامه خواهد داد. در علاوه بر این به تقاضا است که ادامه خواهد داد به وجود داشته باشد در اقتصادهای توسعه یافته ادامه داد سریع صنعتی از چین و هند و برزیل با جمعیت زیادی را به طور قابل توجهی افزایش تقاضا برای انرژی مبتنی بر کالا به عنوان صنعتی شدن ردیف دوم اقتصادهای در حال توسعه مانند ویتنام و اندونزی است.

این بیش از تقاضا از صنعتی را با ترکیب تعدادی از دیگر عوامل تهدید ادامه داد: تامین پایدار انرژی کالا است. پیشرفت در تکنولوژی را در محل خواسته های جدید در عرضه های موجود (هر چند آن را نیز ممکن است که پیشرفت در فن آوری منجر به افزایش بهره وری انرژی و تغییرات در انرژی مورد نیاز است که باید اثر کاهش تقاضا). این احتمال نیز وجود دارد که انرژی کالا خواهد آمد به عنوان یک جغرافیای سیاسی ابزار با کشورهای با ذخایر بزرگ محدود کردن عرضه مناسبت به عنوان وسیله ای برای پیاده سازی سیاسی خود خواهد شد. یک نمونه از این سری از گاز اختلافات بین روسیه و اوکراین در نیمه دوم دهه گذشته است.

این تهدیدات به این معنی است که بدون منابع جدید در حال کشف انرژی ارزان کالاها را در تامین کوتاه مدت در قرن بیست و یکم. عواقب سازمان ملل که تضمین عرضه کافی خواهد بود شدید: آنها محدود خواهد شد در توانایی خود را نه تنها به نوآوری اما برای پاسخگویی به نیازهای اولیه شهروندان و صنایع. رکود اقتصادی و ناآرامی های مدنی به ناچار دنبال کنید. با توجه به این آن است که در بهره از هر کشور و یا شرکت به استفاده از این کالا به بازار به عنوان اوایل به عنوان ممکن است برای اطمینان از ادامه تامین انرژی کالا است.

[ad_2]

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*