انجام مطالعه کارآزمایی بالینی برای درمان کرونا در ایران

انجام مطالعه کارآزمایی بالینی برای درمان کرونا در ایران

[ad_1]

دکتر رضا ملک زاده روز پنجشنبه در پیامی اعلام کرده است: بزرگترین مطالعه کارآزمایی بالینی در بین مطالعات کارآزمایی بالینی مصوب برای درمان کرونا در ایران، مطالعه کارآزمایی تصادفی شده چهار درمان دارویی توأم با درمان استاندارد کووید ۱۹ در بیماران بستری بیمارستان ها در مقایسه با درمان استاندارد به تنهایی – کارآزمایی چند مرکزی در ایران است.

مطالعه کارآزمایی بالینی حاضر با عنوان Randomized trial of additional treatments for COVID-۱۹ in hospitalized patients who are all eceiving the local standard of care- Iranian SOLIDARITY multicentre trial
روی بیش از سه هزار بیمار بالای ۱۸ سال بستری در بیمارستان در حال انجام است.

این مطالعه تاثیر رژیم درمانی چهار داروی Remdesivir (رمدسیویر)، Hydroxychloroquine (هیدروکسی کلروکین)، Lopinavir/ritonavir (لوپیناویر/ریتوناویر) و Interferon Beta ( اینترفرون بتا) را روی درمان کرونا بررسی می کند.

احتمال می رود نتایج نهایی این مطالعه ظرف حداقل چهار ماه آینده اعلام شود.

همگام با سایر کشورهای در حال همکاری با سازمان بهداشت جهانی برای انجام تحقیقات گسترده در زمینه درمان قطعی کووید- ۱۹، ایران نیز مطالعات گوناگون خود (کارآزمایی های بالینی، اپیدمیولوژی و ریجستری، مداخلات تستی و فناوری محور) را برای درمان کرونا آغاز کرده است.
از جمله تحقیقات گوناگون در زمینه درمان کرونا که با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در حال انجام است، مطالعات کارآزمایی بالینی است و در همین زمینه تاکنون طرح های متعددی در کمیته های اخلاق در پژوهش دانشگاه های علوم پزشکی تصویب و در سامانه ملی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی به ثبت رسیده اند.
به طور کلی داروهای مورد بررسی در مطالعات کارآزمایی بالینی درمان کرونا در ایران داروهایی هستند که اثرگذاری آنها روی ویروس‌های هم خانواده کرونا همچون مالاریا، ابولا، سارس و آنفلوآنزا اثبات شده و همگی آنها در ایران تولید می شوند.
تاکید می‌شود که در حال حاضر در جهان هیچ واکسن یا داروی تایید شده “قطعی” برای درمان کرونا وجود ندارد. اگرچه پیشنهادهای زیادی برای درمان های آزمایشی وجود دارند که می‌توانند به مراقبت‌های معمول در بیمارستان‌ها اضافه شوند و در حال بررسی‌ هستند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*