امام جمعه بجنورد: مسئله فلسطین موضوع انسانی و اسلامی است

امام جمعه بجنورد: مسئله فلسطین موضوع انسانی و اسلامی است

[ad_1]

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های مجازی نماز جمعه این هفته بجنورد مرکز استان خراسان شمالی گفت: روزی مردم مظلوم به سرزمین خود باز می گردند زیراکه جریان  مبارزه با رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: روز قدس آرمان اسلامی، دینی و قرآنی است که همواره آن ر ا پر رنگ نگه می‌داریم.

وی افزود: دشمنان بدانند که روز قدس فراموش شدنی نیست، امسال این ویروس کرونا که از ویروس اسراییل و آمریکا هم کمتر نیست نگذاشت که برای راهپیمایی به خیابان ها برویم، تنها این باعث شد که به خیابان ها نیاییم.

وی تصریح کرد: سرزمین قدس، سرزمین مبارکی است زیراکه قدس از قرآن گرفته شده است، جایگاه پرواز و معراج پیامبر (ص) و پیغمبران است.

امام جمعه بجنورد گفت: این سرزمین مقدس به دست پلیدترین انسان افتاده است ، مردم مظلوم را از خانه ها بیرون و آنان را آواره سایر کشور می کنند و از سایر جهان افرادی را می آورند تا در این سرزمین زندگی کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار داشت: عده ای جنایت کار هرکاری که دلشان می خواهد در این سرزمین مقدس انجام می دهند و بشریت نیز آنان را تماشا می کند که به فرموده رهبر معظم انقلاب این لکه ننگ در تاریخ پاک نخواهد شد.

وی افزود: باغ و آبادی ها را ویران و تبدیل به ویران کرده اند، چه جنایت هایی در این سرزمین پاک و مقدس انجام شده است اما عده ای نیز می گویند که مسئله فلسطین تمام شد، این مسئله هرگز تمام نخواهد شد زیراکه این موضوع جهان اسلام است ، اسکتبار مرکزی را به اشتغال خود درآورده است که جایگاه پیغمبران بوده است.

وی با بیان اینکه الگوهای ما انبیا هستند گفت: انبیا وصل به آسمان و وحی هستند  اقتدار به این الگوها می تواند فرزندمان را از تباهی و تاریکی نجات دهد و به نور نزدیک کند.

وی اظهار داشت: استکبار عالم نشسته است می گوید که من خدا هستیم ، محور دنیا ما هستیم بقیه باید تسلیم ما شوند اما انبیا به خودشان ما را دعوت نکردند بلکه ما را به خدا دعوت کردند.

امام جمعه بجنورد گفت: الگوهایی که ما از آنان تبعیت می کنیم جزء خدا چیزی در زندگیشان ندیدند، امام خمینی (ع) انسان خود ساخته ای و پرورش یافته ای بود از پیغمبر تبعیت کرد دنیایی را نجات داد، امروز رهبر حکیم و فرزانه الگوی ما است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به توصیه های رهبر به جوانان اشاره ای کرد و افزود: ایشان از این قشر خواسته اند خودساخته باشند، در مقابل شبهه ها وشهوات  به زانو در نیانید و پرچم آرمان گرا را بر افراشته نگه دارند.

وی  در خصوص برگزاری نماز عید فطر نیز گفت: در فضای باز مصلی نماز عید فطر برگزار خواهد شد و همچنین مساجد مهم و محوری نیز در این خصوص فعال باشند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*