المسماری: ترکیه ۱۵۰۰ تروریست وارد طرابلس کرد

المسماری: ترکیه ۱۵۰۰ تروریست وارد طرابلس کرد

[ad_1]

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، «احمد المسماری» یکشنبه شب افزود: یک هزار و ۵۰۰ نیروی مزدور را رصد کرده‌ایم که با کشتی از بنادر ترکیه وارد بندر طرابلس شدند.

وی گفت: با وجود اینکه بر اساس قطعنامه شورای امنیت صادرات سلاح به لیبی ممنوع است، اما این نیروها با خود سلاح وارد طرابلس کردند.

سخنگوی نیروهای خلیفه حفتر اضافه کرد: فرودگاه‌های ترکیه نیز همچنان همه روزه نیروهای مزدور را به مصراته و طرابلس اعزام می‌کنند.

المسماری همچنین مدعی شد که پهپادهای ترکیه کاروان‌های حامل کمک‌های بشر دوستانه و دارویی در لیبی را هدف قرار می‌دهند.

این در حالی است که پیش‌تر دولت وفاق ملی لیبی از حمله نیروهای ژنرال خلیفه حفتر به یک بیمارستان ویژه درمان بیماران مبتلا به کرونا در طرابلس خبر داده بود.

«محمد قنونو» سخنگوی دولت وفاق ملی لیبی نیز روز یکشنبه گفت: نیروهای ما موفق شدند تا بخش‌های وسیعی در شرق مصراته را بازپس گرفته و ۲ هواپیمای نیروهای خلیفه حفتر را نیز سرنگون کنند.

نیروهای ژنرال خلیفه حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن و برخی کشورهای اروپایی حمایت می‌شوند، از ۴ آوریل ۲۰۱۹ حملات خود به طرابلس را آغاز و از ۱۲ دسامبر گذشته نیز به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کرده‌اند.

یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی نیز که توسط سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*