الجزایر از زندانیان برای ساخت ماسک بهره می‌گیرد

الجزایر از زندانیان برای ساخت ماسک بهره می‌گیرد

[ad_1]

یک مسؤول زندان در الجزایر به این شبکه فرانسوی گفت این طرح با هدف “تأمین نیازهای داخلی مؤسسات کیفری الجزایر صورت گرفته است و در آینده دامنه آن گسترده‌تر می‌شود و شامل بویژه بخش بهداشت این کشور نیز خواهد شد.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی الجزایر، ۳۰ مرکز برای مبارزه با شیوع ویروس کرونای جدید تلاش می‌کنند.

برپایه این گزارش، مدیریت زندان‌های الجزایر تصمیم گرفت، کارگاه‌های خیاطی خود را برای ساخت ۲۰۰ هزار ماسک در ۳۰ نهاد کیفری در کشور بازگشایی کند.

در بسیاری از زندان‌های الجزایر، کارگاه‌های خیاطی وجود دارد که از آن برای آموزش زندانیان بویژه زندانیان زن که تمایل به خیاطی دارند، استفاده می‌شود.

فیصل بودرباله یک مسؤول در اداره زندان‌های الجزایر پنجشنبه شب به خبرگزاری رسمی این کشور گفت که طرح ابتکاری ساخت ماسک توسط زندانیان، برای تأمین نیازهای داخلی نهادهای کیفری صورت می‌گیرد تا بعدا این روند گسترش یابد و شامل بخش‌های دیگر بویژه بخش بهداشت شود.

بودرباله اضافه کرد: پیش از آغاز  به کار ساخت اتاق‌های ضدعفونی در سه مرکز کیفری، پس از پایان مرحله نخست، روند ساخت گان برای کارمندان بخش بهداشت آغاز خواهد شد.

تا پایان روز پنجشنبه ۲ هزار و ۲۶۸ نفر مبتلا قطعی به کووید-۱۹ در الجزایر ثبت شده بود.

از آغاز شیوع کرونا، وزارت دادگستری الجزایر دیدار خانواده‌ها با زندانیان و تماس مستقیم با وکیلان را ممنوع کرد، همچنین زندانیان جدید به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد.

زندانیان در الجزایر بنا به تمایلشان، با استفاده از فناوری ویدیو کنفرانس و بدون مراجعه به دادگاه، محاکمه می‌شوند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*