اقشار آسیب‌پذیر لرستان مورد حمایت قرار می‌گیرند

اقشار آسیب‌پذیر لرستان مورد حمایت قرار می‌گیرند

[ad_1]

سید موسی خادمی شامگاه پنجشنبه در نشست طرح ساماندهی مشارکت‌های مردمی در پیشگیری، کنترل و مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: پیگیری کمک های خیرین به مردم در اولویت قرار دارد همچنین کمک‌های دولت به مردم برای جبران خسارت‌های ناشی از کرونا و تعطیلی فعالیت های اقتصادی و یا کمک های دولت به دانشگاه علوم پزشکی برای درمان در دستور کار است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی هم باید از ظرفیت خیرین استفاده کند و هم از کمک‌های دولتی برخوردار شود که در این راستا طی مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبلغ ۱۲ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا تخصیص یافته است.

وی با اشاره به تصویب ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای کمک به مردم توسط دولت گفت: دولت به اقشار خاص که شغل خاصی نداشته و از کرونا آسیب دیده اند ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد کرد.

استاندار لرستان  با اشاره به تمدید طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین ماه گفت: با توجه به وضعیت موجود نمی‌توانیم کرونا را به زودی متوقف کنیم و از طرفی تعطیلی کشور هم به مدت طولانی امکان پذیر نخواهد بود.

وی اظهار کرد: با استفاده از همه ظرفیت‌ها می‌توان از کار پراکنده‌ جلوگیری کرد و با شناسایی و توجیه افراد خیّر کمک‌ رسانی را بهتر انجام داد .

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت کمیته ساماندهی مشارکت‌های مردمی گفت: این کمیته در آینده یکی از مهمترین کمیته های ستاد مقابله با کرونا خواهد بود و امیدواریم با کمک و همکاری و استفاده از ظرفیت‌های استان بتوانیم اقشار آسیب پذیر و افرادی را که در این جریان دچار ضرر و زیان شده اند یاری کنیم.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*