اصناف کم خطر در صورت اخذ تعهد فعالیت خود را می‌توانند آغاز کنند

اصناف کم خطر در صورت اخذ تعهد فعالیت خود را می‌توانند آغاز کنند

[ad_1]

محمدحسین اسماعیلی روز جمعه با اشاره به اطلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: در این اطلاعیه ضمن تقدیر از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری همچنان تاکید بر استمرار اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهمترین راهکار کنترل همه‌گیری این بیماری شده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین ادامه داد: برای آغاز فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند، تمامی واحدهای صنفی از امروز، ۲۲ فروردین ماه می‌توانند در سامانه    salamat.gov.ir به منظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلان، مشتریان و تایید تعهدنامه به صورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا   ثبت نام کنند.

به گفته وی، اصناف همچنین پس از تایید تعهدنامه، ملزم به اخذ کد بهداشتی از طریق سامانه salamat.gov.ir و نصب آن در واحد صنفی خود خواهند بود.

اسماعیلی با بیان اینکه دستورالعمل‌های سلامت محیط کار، شاغلان و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا، سامانه http://markazsalamat.behdasht.gov.ir در دسترس  عموم اصناف و مردم است، افزود: تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاه‌های ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ و در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.
 
این مسوول خاطرنشان کرد: تمامی واحدهای تولید در بخش‌های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و نیاز ضروری مردم از جمله مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از آغاز زمان شیوع این بیماری در حال خدمات رسانی بوده، کماکان نیز در چارچوب دستورالعمل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت خواهند بود.

وی اضافه کرد: فعالیت آن دسته از اصنافی که از آغاز بحران ویروس کرونا به دلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آنها به عنوان صنف پرخطر اعلام و تعطیل شده اند نیز تا اعلام عادی شدن شرایط از سوی وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می گردد.

اسماعیلی تصریح کرد: براساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی فعالیت‌های پرخطر مشاغل در حوزه اصناف شامل آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی و سالن‌های مراسم، مراکز بازی و تفریحی از جمله گیم نت‌ها، قهوه‌خانه و چایخانه‌ها، اماکن  اقامتی مانند هتل‌ها، استخرهای شنا، سونا، ماساژ و باشگاه‌های بدنسازی و ورزشی، سینماها، جشنواره ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی هستند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*