استاندار مازندران: تصمیمات کرونایی دولت برای حفظ سلامت مردم است

استاندار مازندران: تصمیمات کرونایی دولت برای حفظ سلامت مردم است

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان عصر شنبه در جمع روسای اتاق های اصناف شهرستان های استان که با هدف بررسی مشکلات و مسایل بازاریان و اصناف برگزار شد ، افزود : در مسیر مقابله با شیوع کرونا به بخش های مختلف از جمله بازاریان و معیشت اصناف صدماتی وارد شد ، ولی ما هنوز در دوران جنگی هستیم و برای حفاظت از جان و سلامت مردم، برخی بخش ها چون آموزش و پرورش و دانشگاه ها کماکان بسته است و مناسک مذهبی بصورت اجتماعی برگزار نمی شود.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان این که دولت با درک مقتضیات و فشاری که بر مردم و بازار تحمیل شد، برای حمایت از بازار و حفظ پویایی اقتصادی و تقویت معیشت مردم، بازار را در قالب سطح بندی و پروتکل های بهداشتی دوباره راه اندازی کرد ، اظهار داشت: بازار نیز در کنار ملت ایران، با اقبال و همکاری و تعامل به صف مبارزه با کرونا پیوست.

وی ادامه داد : در مواردی که پروتکل های بهداشتی اعمال شد و برخوردهایی صورت گرفت برای این بود که دولت در وهله نخست باید از جان مردم صیانت می کرد.

حسین زادگان هدف از این نشست را بررسی مشکلات بازار و قدردانی از تلاش های بازاریان دانست و گفت : تصمیماتی که در سطح ملی در خصوص چک های برگشتی، تصمیمات بیمه ای، حق کارگر و کارفرما، بیمه بیکاری و تسهیلات بانکی اتخاذ شد، از اقدامات حمایتی دولت بوده است.

استاندار مازندران دادن مهلت مالیاتی و اعطای تسهیلات بانکی را از تصمیمات حمایتی استانی برای اصناف آسیب دیده از کرونا بیان کرد و گفت : مقرر شد کمیته ای تحت عنوان کمیته اصناف و بازاریان ذیل کمیسیون اقتصادی استان تشکیل شود و مسایل اصناف را برای اتخاذ تصمیمات حمایتی جدید مورد بررسی قرار دهد و این جلسات نشست نیز هر سه ماه یک بار برگزار شود.

حسین زادگان با اشاره به این که کرونا کشورهای مدعی دنیا را به زانو درآورد، افزود : کرونا فرصتی شد تا با هم بودن را مثل دوران دفاع مقدس تجربه کنیم و نشان دهیم یکی از ممتاز ترین نظام های بهداشت و درمان را در اختیار داریم و در سایه مجاهدت این عزیزان، دستگاه ها و نهادها، سپاه، بسیج، نیروهای جهادی و مردمی بر مدیریت کرونا و سنگین ترین و ظالمانه ترین تحریم ها فائق شدیم و باید در تداوم این مسیر کاری کنیم تا گرفتار کرونای اقتصادی نشویم.

وی با اشاره به این که دولت پشت سر بازار و مردم ایستاده است، ادامه داد : با همکاری بازار و حمایت مردم در مازندران در مقابله با کرونا اتفاقات خوبی رقم خورد.

در آغاز این نشست روسای اتاق های اصناف شهرستان های استان به بیان نقطه نظرات، مشکلات و دیدگاه های خود پرداختند. 

شیوع کرونا از سی ام بهمن با شناسایی ۲ بیمار مشکوک در مازندران آغاز شد و حدود ۲ هفته بعد بخشی از بازار استان به تعطیلی رفت که بعدا با مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان به تعطیلی سراسری پیوست . 

بر اساس آمارهای رسمی بیش از ۱۷۰ هزار واحد صنفی در مازندران وجود دارد که از این تعداد طی ۲ هفته گذشته حدود ۱۵۰ هزار واحد به چرخه فعالیت بازگشتند و بیش از ۲۰ هزار واحد دیگر همچنان در تعطیلی به سر می برند.

سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران هم برآورد کرده است که تعطیلات کرونایی حدود هفت هزار میلیارد ریال به اصناف استان به خاطر عدم فعالیت در دوران کرونا زیان وارد شده است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*