استاندار آذربایجان شرقی بر آینده پژوهشی از اوضاع کسب و کار تاکید کرد

استاندار آذربایجان شرقی بر آینده پژوهشی از اوضاع کسب و کار تاکید کرد

[ad_1]

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه شورای توسعه مهارت استان، با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور اظهار کرد: اکنون در دنیا نمی پرسند چه می دانی بلکه می‌پرسند چه می توانی، دنیای امروز دنیای توانمند سازی است که مهارت موضوعیت زیادی در آن پیدا کرده است.

وی ادامه داد: یکی از برکات جامعه ما این است که مردم کشورمان به دلیل آموزه های دینی و فرهنگ بالای ایرانی به آموزش اهمیت زیادی قائل هستند.
پورمحمدی گفت: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی آموزش های اکادمیک مورد توجه قرا گرفته بطوری که میزان دانشجوبان در دانشگاه های کشور از ۱۰۰ هزار نفر به پنج میلیون نفر رسیده است و باید توجه کرد کمیت گرایی باعث کاهش کیفیت نشود.
وی با اشاره به اینکه توسعه دانشگاه ها و آموزش عالی یک رسالت است، افزود: توسعه مهارت آموزی نیز رسالت دیگری است، هر چند این ۲ باید باهم عجین شوند.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: رسالت دانشگاه ها تولید و ترویج دانش است و در بحث تبدیل دانش به فناوری نیز در مرحله آغازین هستیم.
وی ادامه داد: تمامی آموخته های دانشگاه مهم است اما ما امروز به مهارت بیشتر نیاز داریم و دانشگاه ها باید مهارت آموزی را جدی بگیرند.

پورمحمدی اظهار کرد: آذربایجان شرقی استانی محوری از نظر صنعت، معدن، کشاورزی و بازرگانی است که ظرفیت های خوبی در عرصه های مختلف دارد و توسعه آنها نیاز به ارتباط تگاتنگ با مراکز آموزشی دارد.

وی ادامه داد: آموزش ها و رسالت های گذشته ماموریت گرا، رسالت محور و تقاضا محور نبود، ولی امروز مراکز آموزش فنی و حرفه ای باید به مراکز رسالت محور، ماموریت گرا و هدف گرا تبدیل کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مرکز آموزش هتلداری در این استان ایجاد شده است که تکمیل و تجهیز این مرکز باید مورد توجه قرار گیرد.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*