ارتش عراق حملات داعش را در کرکوک و دیاله دفع کرد

ارتش عراق حملات داعش را در کرکوک و دیاله دفع کرد

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز عراق، عناصر داعش در ساعات گذشته سه حمله به مناطقی در کرکوک و دیاله انجام دادند که این حملات توسط نیروهای ارتش عراق دفع شد.

عناصر داعش یکشنبه شب به روستای «تل البصل» واقع در منطقه داقوق در جنوب کرکوک و روستای «المنصوریه» واقع در منطقه ملا عبدالله در جنوب غربی کرکوک حمله کردند که این حملات با دخالت ارتش و نیروهای امنیتی دفع و عناصر داعش نیز فرار کردند.

بر اساس این گزارش، در این حملات یک نیروی امنیتی کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

همچنین عناصر داعش به منطقه «جلولاء» واقع در شهرستان خانقین استان دیاله حمله کردند که این حمله نیز توسط نیروهای امنیتی و نظامی عراقی دفع شد.

در هفته های گذشته حملات عناصر مسلح عضو داعش به ویژه در منطقع «الوعره» حد فاصل استان های کرکوک، صلاح الدین و دیاله افزایش یافته است.

«نهاد المهداوی» مسوول رسانه ای فرماندهی پلیس دیاله روز یکشنبه از آغاز عملیاتی برای پاکسازی مناطقی در مرکز استان دیاله از تروریست ها خبر داده بود. وی گفت: این عملیات در سه محور آغاز شده و هدف آن پاکسازی منطقه از وجود تروریسم و فرصت ندادن به داعش برای ایجاد مناطق تحرک و فعالیت و همچنین تأمین امنیت روستاهای منطقه است.

پیش‌تر سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) در بیانیه ای اعلام کرده بود که چهار عضو گروه تروریستی داعش حوالی دریاچه «حمرین» در استان دیاله در شرق عراق دستگیر شدند. 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*