اجرای فعالیت‌های ورزشی در خانه برای خوزستانی‌ها

اجرای فعالیت‌های ورزشی در خانه برای خوزستانی‌ها

[ad_1]

فاطمه عبدالوند روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی و مشکلاتی که ویروس کرونا برای اکثریت افراد جامعه ایجاد کرده است، افراد باید زمان زیادی را در خانه سپری کنند، در این صورت آنها از تحرک کافی برخوردار نیستند و چاقی، و بیماری‌های مربوط به آن نظیر دیابت، قلبی – عروقی، کبد چرب و …  پیامد آن است.

وی افزود: داشتن یک برنامه ورزشی با شدت متوسط برای رفع مشکلات ناشی از کم‌تحرکی می‌تواند در این دوره راهگشا باشد؛ از طرفی انجام فعالیت ورزشی در هنگام شیوع بیماری‌های واگیردار موجب تقویت سیستم ایمنی، کاهش عوارض و خطرات ناشی از بیماری می‌شود.

رییس انجمن ورزشی بادی بیوتی خوزستان گفت: شیوع بیماری کرونا و تعطیلی باشگاه‌های ورزشی سبب گشته مدیران ورزشی و مربیان و ورزشکاران به منظور بالا نگه داشتن سطح آمادگی ورزشکاران ، ارتقای روحیه جوامع در پایین آوردن آسیب‌های جسمانی و روانی که بر اثر کم تحرکی در دوران قرنطینه خانگی به وجود می آید اقدام به شناخت روش‌ها و ورزش‌هایی که برای تمرین در خانه مناسب است، بپردازند. 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ورزش بادی بیوتی در کاهش وزن بسیار مفید است و بدون استفاده از وسایل و تجهیزات خاص طراحی شده، در محیط خانه به راحتی قابل اجرا است لذا اجرای این ورزش در راستای کمک به پویش “فعالیت در خانه” به تمام عموم مردم و ورزشکاران پیشنهاد می شود.

رییس انجمن ورزشی بادی بیوتی خورستان گفت: تصمیم گرفتیم تا ضمن هدفمند کردن فعالیت‌های حرکتی در فضای منزل به ایجاد محیطی شاد و با نشاط توسط والدین و فرزندان بپردازیم ودر این راستا چالش «اجرای فعالیت‌های حرکتی در منزل» را در دستور کار قرار دادیم که امیدواریم با استقبال خوبی روبه رو شود.

وی سلامتی آحاد جامعه را در شرایط موجود بسیار مهم و حیاتی دانست و افزود: دانش‌آموزان، دانشجویان و ورزشکاران علاقه‌مند به شرکت در این چالش می‌توانند فیلم‌های خود را به صفحه رسمی این انجمن در فضای مجازی (اینستاگرام) ارسال کنند و در پایان از برترین‌ها تجلیل خواهد شد.

به گزارش ایرنا، کلیه باشگاه‌های ورزشی خوزستان همچون سایر استان‌های کشور به دلیل پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا، تعطیل هستند.

بادی بیوتی رشته ورزشی است که به روش‌های تخصصی اجرای حرکات شکم و پهلو با متدهای روز جهان میپردازد و ۶ ماه از فعالیت رسمی این رشته در خوزستان می‌گذرد.

ویروس کرونا که کووید – ۱۹ نیز نامیده می شود، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*