“آ سه آن” صندوق پاسخ به کووید-۱۹ تشکیل می‌دهد

"آ سه آن" صندوق پاسخ به کووید-۱۹ تشکیل می‌دهد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری اوآنا به نقل از برناما، وزارت امور خارجه تایلند روز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد این موضوع یکی از نتایج بیست و پنجمین نشست شورای هماهنگی آسه آن است که به صورت وبینار (تله کنفرانس) برگزار شد.

“دان پرامودوینای” (Don Pramudwinai) وزیر امور خارجه تایلند و همتایان او از کشورهای عضو آسه آن شامل “هشام‌الدین حسین” وزیر خارجه مالزی در این وبینار شرکت داشتند.

وزارت امور خارجه تایلند خاطرنشان کرد که امکانات این صندوق برای خرید تجهیزات پزشکی و تحقیقات حمایتی درباره درمان و تولید واکسن کرونا استفاده خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، تمام وزیران خارجه کشورهای عضو آسه آن برای تشریک مساعی به منظور تقویت همکاری‌ها جهت مبارزه با کرونا در منطقه جنوب شرقی آسیا توافق داشتند. این وزیران همچنین درباره تدابیر لازم برای مهار ویروس کرونا بحث و رایزنی کردند.

وزیران خارجه کشورهای عضو آسه آن همچنین برای کاهش تاثیرات اجتماعی – اقتصادی کرونا از جمله از طریق پیشنهاد یک طرح احیای اقتصادی با هدف هموار کردن راه برای بازگشت به زندگی عادی توافق کردند. 

این وزرا همچنین درباره مقدمات برگزاری نشست ویژه آسه آن +۳ در روز ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین) تبادل نظر کردند. 

آسه آن + ۳ در بر گیرنده ۱۰ کشور عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند، ویتنام، کامبوج، اندونزی، لائوس و برونئی دارالسلام) بعلاوه چین، ژاپن و کره جنوبی است. 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*