آمریکا و کانادا تهدید به اعمال تعرفه بر نفت عربستان و روسیه کردند 

آمریکا و کانادا تهدید به اعمال تعرفه بر نفت عربستان و روسیه کردند 

[ad_1]

به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، مقامات آمریکایی و کانادایی در حال بحث و گفتگو در مورد اعمال تعرفه بر واردات نفت عربستان سعودی و روسیه هستند در صورتی که دو عضو گروه اوپک پلاس به سرعت به توافق نرسند و به جنگ قیمت نفت خود پایان دهند. 

جیسون کنی نخست وزیر آلبرتا بزرگترین استان تولید نفت کانادا به فایننشال تایمز گفت که وی در مورد تعرفه‌ها با واشنگتن بحث و گفتگو کرده است، زیرا ظاهراً یک توافق جهانی برای کاهش تولید به نتیجه‌ای نرسیده است. 

کنی به رغم چراغ سبز نشان دادن مشارکت آلبرتا در با اوپک در زمینه کاهش منابع نفت گفت که تعرفه‌های واردات احتمالی در مورد واردات نفت از طرف آمریکای شمالی (کانادا) با واشنگتن در حال بحث و گفتگو است. 

وی در ادامه افزود: سونیا ساواژ وزیر انرژی آلبرتا در هفته جاری در جلسه آنلاین نشست اوپک پلاس حضور خواهد داشت. 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز روز شنبه به دنبال خبرهایی در مورد ادامه اختلافات میان روسیه و عربستان در مورد توافق پایان جنگ قیمت نفت گفت: اگر عربستان و روسیه به سرعت تولید خود را کاهش ندهند، تعرفه‌ها یکی از ابزارهای موجود هستند و تهدید کرد که این کار باعث شکاف عمیق میان واشنگتن با متحد اصلی خود در خاورمیانه خواهد شد. 

«ثامر الغضبان» وزیر نفت و معاون نخست وزیر عراق همچنین روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه «الصباح»  با بیان اینکه نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) تا پنجشنبه آینده به دلایل فنی به تعویق افتاده است، پیش‌بینی کرد که در این نشست اعضا برای کاهش چشمگیر تولید توافق کنند. 

الغضبان افزود که مقرر بود این نشست امروز دوشنبه برگزار شود اما به دلیل فنی به روز پنجشنبه آینده موکول شده است. 

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان اضافه کرد که نشست به صورت ویدئو کنفرانس خواهد بود و این امر نیازمند تمهیدهای لازم فنی برای برگزاری چنین جلسه‌ای است. 

الغضبان خاطر نشان کرد که برخی از کشورهای عضو اوپک مساله کاهش تولید را به طور جدی مورد توجه قرار داده و احتمالا تولید اعضا به صورت چشمگیری کاهش یابد. 

وزیر نفت عراق گفت، نشست پنجشنبه آینده، اعضای اوپک، کشورهای هم پیمان و کشورهای خارج از اوپک را در بر می‌گیرد. 

وی اضافه کرده است که مساله کاهش تولید نیازمند بررسی دقیق است تا ثبات بازار و بهبود اقتصادی را تضمین کند. 
 

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*