آمار بستری بیماران کرونایی در محمودآباد صفر شد

آمار بستری بیماران کرونایی در محمودآباد صفر شد

[ad_1]

دکتر کامبیز فتاحی روز جمعه در گفت‌گو با خبرنگار ایرنا افزود : در هفته های اخیر شاهد روند کاهشی مراجعه و بستری بیماران مبتلا به کرونا در محمودآباد بودیم و اکنون به مرحله ای رسیده ایم که دیگر هیچ بیمار بستری نداریم و بیمار مشکوک جدیدی هم ارجاع نشده است.

وی با تاکید بر این که صفر شدن بستری بیماران کرونایی در بیمارستان به معنای رفع خطر شیوع بیماری در محمودآباد نیست ، گفت : همچنیان این ویروس و افراد مبتلا در شهرستان وجود دارد ولی به دلیل حاد نبودن شرایط فیزیکی بیماران نیازی به بستری در بیمارستان نبودند و با دریافت دستورالعمل های بهداشتی و پزشکی و همچنین داروی مورد نیاز در خانه قرنطینه شدند.

دکتر فتاحی افزود : به صفر رسیدن میزان بستری به معنای کنترل بیماری نیست و مردم همچنان باید به توصیه های پزشکی توجه و از تردد های غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند  زیرا ممکن است دوباره این ویروس ناشناخته  وارد پیک دوم شود و تنها راه مقابله با آن هم رعایت فاصله اجتماعی و قطع زنجیره ارتباطی است.

وی با بیان این که  درصد پایینی از افراد مبتلا شده به ویروس کرونا نیاز به بستری در بیمارستان دارند ، گفت : با توجه به شیب نزولی شیوع کرونا و کاهش تعداد افراد مبتلا قرار شد در صورت نیاز  و ابتلای افراد جدید به ویروس کرونا ، این  افراد به بیمارستان امام خمینی (ره) آمل که مرکز درمان برای بیماران کرونایی انتخاب شده است ، اعزام شوند.

رئیس بیمارستان محمودآباد توضیح داد : با توجه به این که بیمارستان شهدای تنها بیمارستان محمودآباد است و از زمانی که محل بستری بیماران کرونایی شد ، دیگر نتوانست به سایر بیماران خدمات ارائه کند در نتیجه اکنون که تمامی بیماران کرونایی شهرستان مرخص شدند ، تصمیم گرفته شد تا بیماران جدید چنانچه ارجاع شدند به بیمارستان آمل اعزام شوند.

بیمارستان امام (ره) آمل جزء پنج بیمارستان نخستی بود که وزارت بهداشت در استان مازندران برای پذیرش بیماران کرونایی تعیین کرده بود. آمل علاوه بر این سه بیمارستان دیگر به نام های امام علی (ع) ، ۱۷ شهریور و مرکز شمال دارد.

دکتر فتاحی با اعلام این که بیمارستان شهدای محمودآباد از این پس می تواند به شرایط عادی فعالیتش برگردد ، ابراز امیدواری کرد که شهروندان با رعایت پروتکل های بهداشتی و خودداری از تردد غیرضروری ، کمک کنند تا بار دیگر بیماری کرونا در شهرستان اوج نگیرد.

 بیمارستان شهدای محمودآباد با ۵۴ تخت دارای بخش های جراحی، کودکان و نوزادان ، آی سی یو و سی سی یو است.

 بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۷ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند و ظرف همین مدت تعداد ۱۱۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

 هم اکنون ۴۹۶ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*