آب سراب نره‌کانی به تازه‌آباد منتقل می‌شود

آب سراب نره‌کانی به تازه‌آباد منتقل می‌شود

[ad_1]

یدالله شکری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ایجاد واحدهایی در شهرک صنعتی و ساخت و سازهای جدید در داخل شهر، نیاز است تا منابع جدید آب به شهر تازه آباد تزریق شود.

وی ادامه داد: سراب نره کانی در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری شهر تازه آباد و در ارتفاعات دالاهو این شهرستان قرار داد و آب شرب شهر تازه آباد نیز در سال‌های اخیر از این سراب تامین شده است.

فرماندار ثلاث باباجانی اضافه کرد: شبکه انتقال این سراب به شهر تازه آباد در چندین نقطه دچار فرسودگی و شکستگی شده و براساس برآوردهای اولیه، هشت کیلومتر از این خط انتقال نیاز به بازسازی دارد.

شکری افزود: با رایزنی های انجام شده معارضین این طرح نیز رضایت داده اند که آب به شهر تازه آباد منتقل شود و اجرای آن در دستور کار قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: سراب نره کانی به طور میانگین حدود ۳۰ لیتر در ثانیه آبدهی دارد.

فرماندار ثلاث باباجانی گفت: هم اکنون آب شرب شهر تازه آباد و چند روستای شهرستان از چشمه میرهومر در ۱۵ کیلومتری شهر تازه آباد تامین ۵۰ لیتر در ثانیه به مدار شبکه توزیع وارد می شود.

شهر تازه آباد ثلاث باباجانی بیش از ۶ هزار مشترک آب دارد.

شهرستان ثلاث باباجانی حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستا است که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*